Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Угоди з сімейними лікарями полтавці поки що не укладали

Угоди з сімейними лікарями полтавці поки що не укладали

До 1-го липня українці мали  знайти свого сімейного лікаря та укласти з ним угоду. Зміни в первинній ланці медицини на Полтавщині лише почалися. Наприклад,  в Козельщинському районі  із  майже 2-х тисяч 750-ти осіб, угоди з лікарями хочу укласти  2.5 тисячі населення. Полтавці ж  договорів ще не укладали. Опитані нами вважають, що ця система краща, ніж попередня. 

Головний лікар області Віктор Лисак розповів: на Полтавщині  сьогодні готуються до впровадження медичної реформи. Зокрема,  і до підписання угод пацієнтів з сімейними лікарями.

Віктор Лисак, директор департаменту охорони здоровя Полтавської ОДА:Де сьогодні  приписка, є сьогодні ще раз перевіряються посімейні  списки. Тобто працюють сімейні лікарі, працюють педіатри. Там, де залишилися, працюють терапевти. Ніхто щось особливого такого не проходе. Тобто процес, організації, надання медичної допомоги за принципом сімейного лікаря, він сьогодні функціонує.  98% населення  сьогодні закріплені за принципом сімейного лікаря.

Укладати договори із сімейними лікарями  бажають опитані нами полтавці. Кажуть, якість медицини поліпшиться:  гроші платитимуть за конкретну послугу  і  не доведеться стояти в черзі. Але змін поки що вони не відчули.

Голос:Я щитаю, шо це правильно. Вже до одного врача, хоч і заплатив, так може воно виліче.

Голос:  Я б хотіла на це подивитись. 

Журналіст: Ви поки що не заключали договір?

Голос: Ні я не знаю, як це робити. І чесно кажучи не знаю, навіть із ким.

Голос: У нас один лікар, він сімейний.  І мені подобається, що я можу звернутися до нього в любий момент. Тобто, зателефонувати і з приводу дитини, і з приводу нашого стану, і вона нас наблюдає,  і знає всю сімю. Тобто, я думаю, що все таки це позитивно. 

Голос: Це не повинно бути таким, шоб до одного лікаря було  4 тисячі пацієнтів, а до іншого жодного. Бо лікар і м1.5 тисячі пацієнтів погано обслуговує

В Лутовинівській амбулаторії  Козельщинського району працює лише один сімейний лікар. Він обслуговує 2750 осіб. Укласти договір з ним бажають 2.5 тисячі людей. Лікар Марія Сірецька говорить: надати якісну допомогу вона встигне всім. Хоча  ще кілька лікарів не завадило.

Марія Сірецька, лікар:  Я думаю, я із своїм населенням справлюся. Ну а бажано в район ще аби сімейних лікарів. Щас у нас інтернатуру проходять  два сімейні лікарі, які теж допомагають.

Головний лікар  приватної лікувально-діагностичної клініки «Центр Здоров’я» Надія Нестеренко каже: реформування, більш всього, їх не торкнеться.

Надія Нестеренко, головний лікар ЛДК «Центр здоров’я»: Нас, пока шо, це не касається, а як буде далі, нам ще ніхто не доводив моменти этой реформи. Скоріш всього, шо нас вона не дуже каснеться. Потому, шо ми ідем как учрежденье 2-го рівня. А это перший рівень. Там где в основном это будет все проводится –це сімейні лікарі.

До 1-го липня кожен пацієнт мав обрати свого сімейного лікаря.  В області на зміни лише чекають.