Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Близько 40 тисяч електронних кабінетів абітурієнтів зареєстрували у перші дні вступної кампанії

Близько 40 тисяч електронних кабінетів абітурієнтів зареєстрували у перші дні вступної кампанії

Близько 40 тисяч електронних кабінетів абітурієнтів зареєстрували у перші дні вступної кампанії. Випускники шкіл цьогоріч вступають за іншими правилами. Про особливості оновлених умов, підготовку місцевих вишів та проблеми абітурієнтів розкажуть наші кореспонденти.

Аліні 17. Вона закінчила школу і тепер обирає майбутню професію. Дівчина говорить: правила вступної кампанії оновили, але для неї це не стало проблемою. Тепер абітурієнти можуть подавати заяви на вступ лише в електронному вигляді.

Аліна Стовба, абітурієнтка: Спочатку я думала, що це важка якась робота, складна, але потім, якщо розібратись і попитати у людей, які вже зареєструвались, у своїх знайомих, то взагалі все буде-дуже легко.

Оновлена форма електронного вступу  спрощує і роботу приймальних комісій. Богдан Коробко, заступник голови приймальної комісії Полтавського техуніверситету: Дозволяє абітурієнтам не пересуватися по всій країні, а подавати електронні заяви на вступ у бажані вищі навчальні заклади, перебуваючи навіть удома. Безперечно, це спрощує роботу і членів приймальної комісії, і економить кошти батькам абітурієнтів у першу чергу, ну і економить час.

Олексій Хорольський, відповідальний секретар приймальної комісії Полтавського педуніверситету: Наразі ми спостерігаємо, що все працює. В Полтавському педагогічному створений консультаційний центр, тобто,  будь-який вступник може підійти, і ми допоможемо йому зареєструватися в електронному кабінеті.

Терміни проведення вступної кампанії до вишів визначають «Умови прийому на навчання». Так створювати особисті кабінети можна буде до 25 липня. Абітурієнти подаватимуть електронні заяви на вступ  із 12 до 26 липня. А рейтингові списки зарахування вступників оприлюднять не пізніше 12-ї години 1 серпня.

Серед нововведень -  на вступ можна подати не 15, а 9 заяв у один чи різні виші. Проте це стосується лише бюджетних місць. Абітурієнтка Аліна каже:  новація не обмежує її вибір.

Аліна Стовба, абітурієнтка: Зараз у мене в голові тільки три точно заяви, куди я хочу подати, і де зараз шість взяти, я ще думаю. Проблема в тому, складність, що я хочу більше спеціальностей, а не заяв. Там тільки 4 спеціальності.

Олексій Хорольський, відповідальний секретар приймальної комісії Полтавського педуніверситету: Ми вважаємо, що це добре, оскільки дещо звужується спектр спеціальностей, оскільки це було 15 заяв в минулому році.

У дії залишається і система пріоритетності. За нею випускник школи повинен укласти рейтинг вищих навчальних закладів відповідно до своїх уподобань. 

Аліна Стовба, абітурієнтка: Я думаю, у мене не буде з цим проблем, тому що я вже вирішила точно, куди я хочу вступити і це я буду 100% ставити на перше місце.

Упродовж перших чотирьох днів вступної кампанії в Україні зареєстрували близько 40 тисяч електронних кабінетів, повідомляють на сайті Міністерства освіти і науки.