Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Знайдений у Полтаві хлопчик не хоче повертатися додому

Знайдений у Полтаві хлопчик не хоче повертатися додому

Розшукують матір знайденої дитини. У Полтаві знайшли загубленого 5-річного хлопчика. За дві доби жодна родина, виховний або лікувальний заклад міста та області про зникнення малюка не заявляли. Правоохоронці встановили особу матері, але де вона перебуває зараз – невідомо. Подробиці  у сюжеті Наталії Чут.

Наталія Чут, журналіст: 3 липня близько 14 години тролейбусом їхав 5-річний хлопчик. Дитину без нагляду помітила кондуктор, вона і викликала поліцію.

Віктор Кириченко, в.о. начальника відділу ювенальної превенції ГУ НП в Полтавській області: Відповідно на місце події виїхала слідчо-оперативна група і встановлено дитину, яка представилися Кирилом.

Хлопчик про родину розповів:  маму звуть Олена, тато -Олександр. На пошуки батьків підняли всі сили поліції, задіяли і соціальні мережі. 

Віктор Кириченко, в.о. начальника відділу ювенальної превенції ГУ НП в Полтавській області: Проведеними заходами працівників поліції встановлено матір вказаної дитини. Але по цей час проводяться заходи з приводу місцезнаходження вказаної особи.

Доки матір дитини розшукують, малого помістили до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей. 

Марина Марченко, практичний психолог Центру соціально-психологічної реабілітації дітей: На дитині була футболка з шортиками брудного вигляду. Дитина була голодна і збуджена. Видно, що був наляканий. Так як у дитини затримка мовленнєвого розвитку, соціального розвитку, не вдалося на достатньому рівні набути інформацію від нього.

У Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей Кирила впізнали.

Марина Марченко, практичний психолог Центру соціально-психологічної реабілітації дітей: Дитина, коли була заведена в групу, його впізнала дитина, яка у нас вже перебуває довгий період часу. Він сказав, що перебуває у дитячому садочку з ним в паралельній групі. Відвідував дитсадок «Калинка»,  і йому 5 років.

Нині з  Кирилом займаються психологи і викладачі. Він добре їсть та не плаче.

Марина Марченко, практичний психолог Центру соціально-психологічної реабілітації дітей: В дитячому колективі він активний, грається іграшками, харчується відповідно. Апетит у нього достатній. Наші працівники закладу приділяють йому багато часу.

Та додому дитина, каже що не хоче.

За словами Віктора Кириченка, Кирило проживав з мамою. Окрім хлопця,  в родині є ще й інші  діти. Де нині перебуває матір, поліція з’ясовує. За те, що недогледіла дитину, жінці загрожує покарання у вигляді штрафу, або позбавлення батьківських прав.

Віктор Кириченко, в.о. начальника відділу ювенальної превенції ГУ НП в Полтавській області: Вона раніше притягувалась до адмінвідповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.У даному випадку буде вирішуватися питання чи буде притягнуто до адміністративної відповідальності за повторність або до кримінальної відповідальності за злісне невиконання батьківських обов’язків.