Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

До дня органічного поля герой України Семен Антонець розповів про успіх ПП «Агроекологія»

До дня органічного поля герой України Семен Антонець розповів про успіх ПП «Агроекологія»

День органічного поля провели у селі Покровське Шишацького району на Полтавщині. На базі підприємства «Агроекологія» демонстрували посіви та сорти екологічних сільськогосподарських культур, а також технологію органічного землеробства. Участь взяли аграрії та науковці з усієї країни, а також іноземні партнери. Як це було – бачили наші колеги Анна Комар і Павло Лопатюк.

Анна Комар, журналіст: Пшениця, соя, гречка, кукурудза. Всі ці культури в підприємстві «Агроекологія» вирощують за методом органічного землеробства. Це дозволяє підвищити рівень врожайності, оздоровити грунт та створити нові робочі місця.

Безплужний обробіток землі та відмова від хімічних добрив – основа діяльності найбільшого в Україні підприємства «Агроекологія», де понад 30 років застосовують винятково технології органічного землеробства. Готова переймати досвід Юлія Куліш із Зінькова, яка вирощує озиму пшеницю.

Юлія Куліш, директор ТОВ «Полтаваекопродукт»: Хочемо перейняти досвід, можливо, запровадити у себе, тому що органічне виробництво займає зовсім іншу екологічну нішу. На сьогоднішній день більш економічно вигідно неорганічне, але ми розуміємо, що ЦЕ – більш перспективно.

Не всі українські аграрії хочуть виготовляти екологічно чисту продукцію. Сергій Дзюба вирощує на Черкащині сою. Каже: органічними методами хороший врожай виростити складно і дорого.

Сергій Дзюба, вирощує сою (Черкаська область): Всі шкідники, всі хвороби, всі збудники лютують. Різними шляхами, а особливо біологічними, важко з ними боротися. 

Екологічні технології найкраще сприяють збереженню вологи в грунті, розповідає засновник «Агроекології», Герой України Семен Антонець. Секрет успіху, каже він, в раціональному використанні та затримці в грунті талих і дощових вод.

Семен Антонець, герой України, засновник ПП «Агроекологія»: Раціональне використання – це агротехніка, це органіка в грунті та, що стримує вологу. Треба робити так, щоб стікало менше, а особливо – талі води.  Оце показую, наприклад, поле, попід дорогою проложена труба. У цю трубу біжить вода. Коли на полі снаг розтав, ми приїжджаємо до цієї труби, і бачимо по остаткам снігу, що вода трубу бігла чи не бігла.

Докладніше про досвід ековиробників України та про україно-швейцарську аграрну співпрацю дивіться у програмах «Телетижневик» та «Відблиск» на телеканалі «Лтава».