Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавську міську раду захопили - навчання резервістів та військослужбовців

Полтавську міську раду захопили - навчання резервістів та військослужбовців

Молодики в масках та з битами. Військовослужбовці у Полтаві відпрацювали знешкодження диверсійної групи біля адміністративної будівлі. Таке тренування провели у рамках навчальних зборів роти охорони обласного військового комісаріату. На місці події побували і наші кореспонденти Лілія Пархоменко та Євген Ковальчук.

У центрі Полтави кілька молодиків у масках намагаються проникнути усередину міської ради. Військовослужбовці навчаються спрацьовувати оперативно.

Олександр Турченко, військовий комісар Полтавського військового комісаріату: Міськвиконком, міська рада працює в штатному режимі, завдання виконано.

Такі тренування знадобляться військовим у разі наближення диверсійно-розвідувальних груп до державних та громадських об’єктів.

Олександр Логвиненко, заступник військового комісара (м. Полтава): Їх затримати, утримувати до приїзду поліції, а в разі виявлення ДРГ озброєних, ми знешкоджуємо і, якщо буде можливість, затримуємо.

Імітація захоплення адмінбудівлі тривала не більше 10 хвилин, але крім цього, військові патрулюють об’єкт охорони. Люди до таких навчань ставляться по-різному.

Голос:  Для мене це незвично, звичайно, ну це потрібно. Тому я нічого не маю проти.

Голос:  Та не на міській же раді. На полігоні десь, в якихось складних ситуаціях.

Голос: Щоб був порядок, не там напали, там розбили, там іще щось… Порядок – должен буть порядок.

За словами одного з інструкторів роти охорони,  складніше було у навчаннях, а не у практичному відпрацюванні захоплення.

Інструктор роти охорони: Так, как некоторые автомат первый раз в жизни увидели вот 5 дней назад, сидя, из положения дома лежа, поставить их в правильную позицию, обьяснить ситуацию, ушло не так много времени, но время было затрачено. С тем, что у людей нету никакого опыта, они показали себя отменно, можно так сказать.

Військовий комісар Олександр Турченко каже: попередніми результатами навчань задоволений, проте є що удосконалювати.

Олександр Турченко, військовий комісар Полтавського військового комісаріату: Працювати нада над досконалістю дій кожного солдата, який виконує завдання. Всі готові, всі в строю, всі рили окопи, всі виконували ті вправи, які потрібно. І ні один не здався, і не сказав: «Я хочу додому».

Нагадаю, до навчальних зборів роти охорони обласного військового комісаріату долучили 120 військовозобов’язаних полтавців. Вони відпрацьовують навики протягом 10 днів. Підсумки тренувань підіб’ють  8 липня.