Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Полтавські бригади швидкої допомоги перемагають на галузевих змаганнях

Полтавські бригади швидкої допомоги перемагають на галузевих змаганнях

Перемога на змаганнях виїзних бригад. Полтавські медики взяли участь у «Сумських медичних ралі-2017» та міжобласному конкурсі в Запоріжжі. Повернулись із нагородами. Про їхній  новий досвід та враження від змагань – дивіться у наступному сюжеті.

Марина Сребродольська – лікар виїзної бригади. На змагання для медиків їздила не  раз. Тепер передаватиме досвід іншим і готуватиме їх до конкурсів. Каже: у житті все інакше.

Марина Сребродольська, лікар виїзної бригади: Тут будуть якісь манекени, симулянти, артисти, а в житті це живі люди. Там можна уже помилитися, не ту кількість балів набрати, ще не так щось зробити, а тут уже не маємо права на помилку. Заздалегідь, може за місяць, за два, збираємося командою, придумуємо собі якісь завдання, які там можуть бути.

За новими стандартами медицини водій – повноцінний член команди. На цьому роблять акцент і під час.

Олександр Приходько, водій швидкої: Він теж разом з бригадою надає допомогу постраждалим так само, як медичні працівники.  Тож те мінімальне, що повинен знати водій – деякі маніпуляції, деякі кровотечі, зупинення, шини накладати, також реанімація, доросла, дитяча реанімація.

У змаганнях в Сумах брали участь 36 бригад не лише з України, а також Литви та Казахстану. А конкурс у Запоріжжі проводили серед 13 команд із регіонів країни. Фельдшер виїзної бригади В’ячеслав Шийка говорить: зазвичай завдання для медиків максимально наближені до реальних ситуацій.

В’ячеслав Шийка, фельдшер виїзної бригади: Був випадок на березі річки, коли машина збила хлопчика, а мати перелякалася, у неї на руках була грудна маленька дитина і вона на неї вилила гарячий напій – чай. Тобто був розподіл обов’язків, розподіл людей у бригаді.

Юрій Безрядін, заст. гол. лікаря обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф: За останні 10 років рівень змагань зріс настільки, що дійсно це вимоги жорсткі, і з кожним роком вони збільшуються і збільшуються. І команда підбиралася так, щоб в команді кожен учасник був на високому рівні.

Лікар Андрій у складі виїзної бригади працює 1,5 роки. На змаганнях побував уперше у складі «дублюючої» команди – спостерігав за правильністю виконання завдань.

Андрій Марієч, лікар виїзної бригади: Для себе я побачив, що великий досвід можна здобуть і в практичних навичках, і в теоретичних. У зв’язку з тим, що хочу розвиватись дальше, здобувати більш високі навики у своїй праці.

На міжобласному чемпіонаті з надання екстреної медичної допомоги у Запоріжжі нашу виїзну бригаду нагородили кубком за перше місце, а на «Сумських медичних ралі» у полтавської команди – першість в одному із конкурсних завдань.