Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор і ведуча:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Бюджет участі: співпраця громадян з органами місцевого самоврядування

Бюджет участі: співпраця громадян з органами місцевого самоврядування

Фінансування ідей жителів Полтавщини. З 20-го липня почнуть  приймати проекти щодо благоустрою місцевих громад за обласною програмою "Бюджет участі". Взяти участь у конкурсі може кожен охочий. Наші журналісти дізналися,  які пропозиції  можуть стати учасниками конкурсної програми

У Кобеляках для пішоходів  є небезпечні місця на автошляхах,  розповідає місцевий житель Анатолій Кучеренко. Він є координатором проекту "Встановлення світлофорів  на ділянках  дороги  у напрямку Дніпро - Решетилівка", який  візьме участь у конкурсній  програмі  "Бюджет участі Полтавської області". За проектом  вартість одного світлофора  сягає ста тисяч гривень.

Анатолій Кучеренко, начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності Кобеляцької районної ради: Зі  світофорами буде проблема, тому що хочемо встановити на дорозі, яка міжобласного значення, а не місцевого. І тут два світофори, які повинні бути на перехресті міської дороги із центральною. Думаю, що Служба автомобільних доріг, яка може в цьому питанні нам суперечити, а може й –ні.

За програмою співфінансування Полтавської облради    "Бюджет участі", на конкурс власну ідею  щодо поліпшення благоустрою місцевих громад може подати кожен житель Полтавщини віком від 16-ти років. Для цього потрібно  заповнити форму подання проекту вартістю до ста тисяч гривень та зібрати на його підтримку  30 підписів. Кожен проект учасникабуде розглядати експертна рада "Бюджету участі.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Інформація про експертну раду  буде розміщена на сайті "Бюджету участі" . Депутати облради туди не входять. Входять лише експерти,  які вже мають досвід роботи з бюджетом участі, не тільки в місті Полтаві, а й по Україні.

За  програмою "Бюджет участі" ідеї майбутніх переможців профінансують обласна рада та органи місцевого самоврядування. Жителі Полузірської  сільської  ради неодноразово перемагали в обласних та Всеукраїнських проектних конкурсах, каже сільський голова  Любов Шерстюк. За словами чиновниці, доспівфінансуванняідей учасників "Бюджету участі"  має долучатися й місцеве населення.

Любов Шерстюк, головаПолузірськоїсільської ради Новосанжарського району: Мало просто написати проект громадянину. мало - його ідею звершити, Найважливіше - контролювати далі здійснення проекту і існування створеного ресурсу: хто буде дивитися за сміттєбаками, за велодоріжками. Якщо із владою буде поруч ГО, то цей проект буде в ідеалі.

Подробиці щодо подачі проектів можна дізнатися на сайті Полтавської обласної ради у розділі  програми "Бюджет участі".Обгрунтовані ідеї можна подавати з 20-го липня до 20-го серпня  цього року.