Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Дводенний фестиваль "Арт Полтава" організували в центрі міста

Дводенний фестиваль "Арт Полтава" організували в центрі міста

Хенд-мейд, музика, мистецтво, ІТ-технології та тренінги. У центрі міста організували дводенний фестиваль «Арт Полтава». У Корпусному парку побувала і наша знімальна група. Із учасниками та організаторами заходу спілкувались Лілія Пархоменко та Павло Бардиш.

Маргарита Антонець організовує фестиваль «Арт Полтава» четвертий рік поспіль. Каже: найскладніше – укласти програму, але локації створювали легко за ініціативи активної молоді.

Маргарита Антонець, адміністратор фестивалю: Вони кажуть, наприклад: «Мені цікава тема програмування, давайте зробимо ІТ-ярд», «Мені цікава тема музики, давайте зробимо музичну територію». Тобто вже від наших вмінь, від наших бажань. Але це не обов’язково спеціалісти. Це, можливо, люди які тільки розпочали, але вони запрошують на свою територію спеціалістів.

Одна із локацій представляє ІТ-технології. Сергій працює у цій сфері більше 5 років. Народився у Полтаві, але наразі проживає у Токіо. Каже:   у рідному місті цю сферу варто розвивати.

Сергій, відвідувач «Арт Полтави»: Це важливо – побудувати ІТ-ком’юніті. Я пам’ятаю, як я тут навчався 6 років тому і тут взагалі нічого не було, не було ніяких компаній. І зараз я бачу, що там приблизно 16 компаній, які спонсорують цей захід.

Презентують на фестивалі й електровелосипеди. Учасник заходу Роман говорить: такий вид транспорту треба популяризувати.

Роман, учасник «Арт Полтави»: В Європі і в Києві навіть дуже шалений попит на всі ці речі, люди розуміють, що за цим майбутнє, уже рухаються в цьому напрямку. Полтава, звичайно, трошки відстає, але, я думаю, ми доженемо.

У музичній зоні – виступи молодих виконавців. Полтавка Алана прийшла підтримати товариша.

Алана, відвідувачка «Арт Полтави»: На самом деле прекрасно. Меня очень впечатляет, потому, что я только приехала в Полтаву, вернулась. И это как подарок для меня.

На одному із майстер-класів у рамках фестивалю охочі вивчають мистецтво сутажної вишивки.

Марина, куратор зони «Хенд-мейд»: Ми беремо такі от маленькі стрічки і їх складаємо, викладаємо, пришиваємо одна до одної, до намистинок різних і виходять такі якісь чудернацькі, цікаві прикраси.

Оля, відвідувачка «Арт Полтави»: Я приходжу на цей фестиваль кожного року і кожного року я вивчаю у цієї майстрині якісь нові техніки. Мені це дуже цікаво.

Серед розваг є і дитяча зона. Анна навчається на вихователя, говорить: до найменших потрібно завжди підходити із любов’ю.

Анна, один із організаторів «Арт Полтави»: Во-первых, детки – наше будущее. Они растут и в них тоже очень важно вкладывать. В процессе игры ты помогаешь им что-то познать вот такое, интересное.

Фестиваль «Арт Полтава» проводять із 2014. Цьогоріч він триває 7 та 8 липня.