Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Біленький вивчив мову жестів, аби побажати дефлімпійцям успіхів

Біленький вивчив мову жестів, аби побажати дефлімпійцям успіхів

Вони не чують цей світ, але мають успіхи у спорті - за 2 тижні у турецькому місті Самсун стартують головні змагання чотириріччя для людей з вадами слуху - Дефлімпійські ігри-2017. Зранку суботи, 8-го липня, голова обласної ради Олександр Біленький зібрав на прийом збірників України родом з Полтавщини. Країну у шести видах спорту представлятимуть 24 земляки.

Перекладач жестової мови Наталія Московець розповідає про Олександра Верещаку молодшого - хлопець все життя займається футболом і вже не перший рік лідирує в національній збірній. А ще його тато - головний тренер.

Сашко розповідає: впевнений у своїх силах і однокомандниках. На олімпіаду він їде втретє. Там і зустріне свій 27-й день народження.

На відміну від досвідченого футболіста,26-річний Олександр карате займається останні 4 роки, і нині він вже капітан дефлімпійської збірної. Зізнається нам: хвилюється, бо ця олімпіада для нього перша. Їхня команда найчисельніша - десятеро земляків-каратистів їдуть у Самсун.

Загалом на Олімпіаду для глухих поїдуть двадцять чотири полтавці. Змагатимуться, окрім карате і футболу, у легкій атлетиці, настільному тенісі, боулінгу, тхеквондо.

Керівник облради на зустріч прийшов у спортивному костюмі з брендованим написом "Полтавщина". А збірники у синьо-жовтій формі за допомогою перекладача жестової мови розповіли про свої успіхи та очікування від майбутніх відповідальних змагань. На що Біленький пообіцяв зустрічати їх з перемогою та грошовими компенсаціями за найбільші досягнення.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:  Ці хлопці-дівчата виступають абсолютно на рівні зі здоровими спортсменами, показують класні результати. Саме головне, що бюджет області буде розподілятися, що на здорових, що на спортсменів з обмеженнями, а зараз вони досить суттєві, плюс на 2018-й рік ми виходим на забезпеченням житла для спортсменів, які показали найкращі результати на світових першостях.

Біленький повідомив: незабаром планують влаштувати курси жестової мови для апарату облради. Тож наприкінці зустрічі продемонстрував свої перші навички:

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Легкої дороги, успіхів і перемог!