Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Що передбачає пенсійна реформа?

Що передбачає пенсійна реформа?

Запровадження соціальної справедливості та розширення охоплення пенсійним страхуванням зайнятого населення. Виконання таких завдань передбачає пенсійна реформа. Уряд пропонує збільшити страховий стаж до 35 років. Про основні засади пенсійного реформування – далі у сюжеті. 

В Україні на 1 пенсіонера припадає приблизно 1 працівник, за якого сплачують внески до Пенсійного фонду. За словами заступника Міністра соцполітикиМиколи Шамбіра, це значне навантаження на пенсійну систему, оскільки похідна пенсії -  заробітна плата. Підняття «мінімалки» з 1 січня – перші кроки до пенсійної реформи.

Микола Шамбір, заступник Міністра соціальної політики України: Практично мінімальна заробітна плата не забезпечувала навіть мінімальної пенсії. Тобто,  це треба було міняти, це треба було щось робити.

Владислав Машкін, заступник Голови Правління Пенсійного фонду України: Рішення про підвищення мінімальної заробітної плати безумовно призвело до зростання власних доходів Пенсійного фону. Вже по першому півріччю  ми фіксуємо перевиконання планових доходів на 9 млрд. грн.

Пропонована Урядом реформа передбачає запровадження єдиних правил  визначення пенсій. Вони залежатимуть від тривалості страхового стажу та заробітку. Адже на сьогодні в Україні спостерігають «зрівнялівку.

Микола Шамбір, заступник Міністра соціальної політики України: Дуже часто, виходячи на пенсію, люди бачили, що при однакових умовах пенсія виходить зовсім різна. У той же час людина, яка, можливо, працювала мало,  і людина, яка працювала багато, дуже часто виходив однакових розмір.

Від 2018 року вийти на пенсію у 60 років зможуть ті, чий страховий стаж становить 25 років. Щороку цей показник збільшуватимуть  на один рік, і до 2028 він досягне 35 років. Чи зможуть напрацювати такий стаж полтавці, запитуємо у них.

Чоловік: Це нереально заробити. Це робиться для того, щоб не виплачувати пенсії людям.

Жінка: Ми працюємо з 18 років. І ти не завжди працюєш офіційно оформлений. І  не завжди іде вік стажу офіційний. На пенсійну реформу на пенсії, я вважаю, нічого розраховувати.

Чоловік:  Реально. Я думаю, реально.

Жінка:   Я  думаю, нереально. Я уже, наприклад, не розраховую, що у мене буде пенсія

Чоловік: Отлично. В самый раз. Для меня это замечательно. Я пока молодой. 35 лет отработаю,  и мне нормально будет.

Жінка: Даже не знаю. Я тільки починаю робити. Нічого вам тут нічого не можу сказати.

Згідно із законопроектом, планують відновити виплату пенсій працюючим пенсіонерам у повному обсязі. А ще  ліквідовують спеціальні пенсії та за вислугою років. Останні здійснюватимуть лише для військовослужбовців. За словами Миколи Шамбіра, підняття пенсійного віку не буде.

Микола Шамбір, заступник Міністра соціальної політики України: Мінімальний страховий стаж, який дає право на пенсію – 15 років – стандарт Європейської конвенції організації праці.

Якщо Верховна Рада найближчим часом розгляне та ухвалить законопроект щодо пенсійної реформи, то з 1 жовтня пенсії підвищать більше 5 мільйонам українців. Це завдяки осучасненню зарплатної бази.  Загалом підняття стосуватиметься 9 мільйонів осіб.

Микола Шамбір, заступник Міністра соціальної політики України: Ми з 1 жовтня також застосовуємо одночасно новий розмір прожиткового мінімуму, який буде застосований не з грудня,як передбачено , а буде застосований із жовтня місяця.

За словами заступника Голови Правління Пенсійного фонду Владислава Машкіна, у законопроекті  виплати, які не мають страхового характеру,  здійснюватимуть із державного бюджету, а не Пенсійного фонду.

Владислав Машкін, заступник Голови Правління Пенсійного фонду України: Навіщо це робиться? Для того, щоб кошти страхової системи використовувалися саме на страхові виплати. Якщо мова іде про доплати, гарантії, підвищення, то ці кошти мають іти з державного бюджету через Пенсійний фонд.

Особам, які не матимуть 15 років мінімального стажу, призначатимуть державну соціальну допомогу при досягненні ними 65 років. За словами Миколи Шамбіра, Верховна Рада може розглянути законопроект щодо пенсійної реформи цього тижня.