Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

До 2018 року централізовано планують вивозити сміття в усьому Новосанжарському р-ні

До 2018 року централізовано планують вивозити сміття  в усьому Новосанжарському р-ні

На сертифікований полігон площею 2 га, що розташований в Зачепилівці Новосанжарського району, вивозять щомісяця до 600 тонн сміття. У рамках проекту DESPRO закупили бульдозер вартістю понад 1,5 мільйона гривень. Він допомагає ущільнювати сміття. Загалом у районі централізовано збирають та вивозять побутові відходи з  5 населених пунктів.

Зачепилівський  полігон єдиний в Полтавській області, що має сертифікат на вивіз твердих побутових відходів. Його можуть експлуатувати  протягом 5-ти років. Ці межі розширилися,  коли у рамках швейцарсько-українського проекту DESPRO закупили новий бульдозер.

Сергій Бульбаха, голова Новосанжарської  райдержадміністрації: Якщо регулярно проводити ущільнення, то потужність полігону зростає і досягатиме десь десяти років.До кінця року повинні додати ще шість населених пунктів, тобто, 11 громад району. А протягом 18-го року, я маю надію, будемо працювати і закільцюємо на цей полігон всі 29 сільських і селищну раду.

В рамках проекту DESPRO  громадська організація  «Еколтава»  провела конкурс серед школярів щодо  збору вторсировини. Учні й надалі  займаються сортуванням. Кошти спрямовують на потреби навчальних закладів.

Микола Рябека, проектний менеджер ГО «Еколтава»: З тими школами, з якими ми співпрацювали, надавали їм контакти, наприклад підприємців, які збирали цю вторсировину, забирали і їм кошти повертали, то зараз це відбувається автоматично.

Щомісяця на Зачепилівський полігон привозять до шестиста  тонн сміття. Тариф  для населення становить  12 гривень. Для всіх інших - 74 гривні 21 копійку за 1м3. За словами  в.о директора  комунального підприємства “Добрі руки плюс” Ольги Рибачок, відходів було б набагато менше, якби їх  сортували вдома.

Ольга Рибачок,  в.о директора  комунального підприємства “Добрі руки плюс”: Да, конєшно, якби пластикові бутилки відділяли та макулатуру. Ну в основному пластік. Щас відбирається пластік і стекло.

До 2018-го року централізовано планують вивозити сміття  в усьому Новосанжарському р-ні.