Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Театр задля громадської активності: у Полтаві працює новий суспільний проект

Театр задля громадської активності: у Полтаві працює новий суспільний проект

Суспільний театр. У Полтаві започаткували проект «Сучасні театральні майданч­ики – осередки грома­дянської активності» . Організатори програми розповіли: через аматорські театри можливо стимулювати розвиток громадської активності у вирішенні суспільних, екологічних проблем тощо. До проекту запросили учасників зі сходу України: жителів міст Бахмут, Сєвєродонецьк та Попасна. У подальшому театральні майданчики проекту створять в кількох містах на Донбасі. Зараз учасники  «Сучасних театральних майданчиків» проходять  кількамісячне навчання з драматургами та режисерами у Полтаві. За словами акторів-аматорів, тема репертуару вистав – найгостріші питання сьогодення, зокрема,  політики.

Вікторія Швидко, театральний менеджер: Коли ми говоримо політизація мистецтва, театру… Йдеться власне проте що ми готові публічно заявити певну позицію стосовно будь-якої речі. Тут  не стільки про ім’я партії чи кандидата, скільки про опозиційність: що я вважаю стосовно тої чи іншої проблеми, стосовного того чи іншого питання.

Яна Михайлова, учасниця проекту «Сучасні театральні майданчики – осередки грома­дянської активності»: Возьмем проблему жилья для переселенцев. Для Северодонецка – это очень актуально. Много переселенцев переехало в Северодонецк  и нет жилья, а покупать дорого. И допустим, сделать спектакль на такую тему было бы очень интересно.