Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Американський психотерапевт Мерілін Мюррей провела авторську зустріч у Полтаві

Американський психотерапевт Мерілін Мюррей провела авторську зустріч у Полтаві

Американський психотерапевт Мерілін Мюррей у Полтаві. Під час зустрічі із міськими психологами та психотерапевтами розповіла про свій життєвий досвід та авторський метод. Подробиці у сюжеті.

Мерілін Мюррей одна і з перших у Сполучених Штатах, хто  заговорив  публічно про пережите нею в дитинстві сексуальне насильство. Жінка розповідає: тривалий час не розуміла, що проблеми зі здоров’ям у молодому віці були пов’язані із тією ситуацією. Поліпшення настало після психологічної допомоги. Тепер у свої 80, каже, почувається краще, ніж у 20 років.

Мерілін Мюррей, психотерапевт: Якщо ми це не лікуємо, ці речі стають, як запалена рана, яка вражає все наше тіло і наші відносини.

37 років тому Мерілін розробила «Метод психотерапії  наслідків травм, насильства, залежностей та депривації». Психотерапевт створила його на основі власного досвіду.

Руслан Ільченко, директор центру Методу Мюррей «Вихід є»  у Полтаві: Этот метод он как бы работает с травмой. И работает с теми, кто насилия совершает над другими людьми. И по ее исследованиям: люди которые совершают насилие, они сами они сами тоже раньше пострадали от насилия.

Американська психотерапевт кілька років безкоштовно працювала в штаті Аризона з ув’язненими, які засуджені за вчинення насильства.

Руслан Ільченко, директор центру Методу Мюррей «Вихід є»  у Полтаві: Человек, который пережил травму, у него образуется защитный механизм, чтобы ему выжить , чтобы выжить как то после этой травмы.

Мерілін Мюррей пов’язана з Україною. Її племінник з родиною кілька років жили у Донецьку. У 2001 вона приїжджала до них у гості.

Мерілін Мюррей, психотерапевт: Нам надзвичайно сумно від того, що відбувається. І ми молимося за всіх вас. Постійно молимося і будемо продовжувати це робити.

Полтавський психотерапевт Тетяна Момот розповідає, що з методом Мюррей  вперше ознайомилася 6 років тому. На зустріч з американською колегою прийшла як з професійного, так і особистого зацікавлення.

Тетяна Момот, психотерапевт: Про роботу з травмою я зрозуміла те, що я не зможу допомагати іншим, якщо не проживу свої травматичні моменти життя. І  це допомагає з клієнтського місця ніби пережити, прожити, і я можу бути корисною іншим людям.

Останні 15 років Мерілін Мюррей викладає метод для країн СНД. Вона має учнів у 40 країнах світу. Карина Москаленко, Павло Лопатюк, полтавські телевізійні новини.