Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Полтавський фотограф Олег Дубина на зйомки налаштовується, слухаючи музику

Полтавський фотограф Олег Дубина на зйомки налаштовується, слухаючи музику

Сьогодні у всьому світі відзначають день фотографа. Як це бути професійним фотографом? Чи можна на цьому заробити та які труднощі виникають у цій професії,  розкажуть наші журналісти.

Полтавський фотограф Олег Дубина  не вважає себе великим професіоналом, каже: йому ще "вчитися й вчитися". Він фотографує  з 2009-го року. Найулюбленіші зйомки для нього – це футбол. Адже з цього й почалася його кар’єра. За цей час Олег побував  на чемпіонтах Світу та Європи з футболу.  Робив знімки таких відомих футболістів як Роналду, Мессі, Руні, Буффона.

Олег Дубина, фотограф: Якщо певний гравець більш емоційний, то ти більше прикладаєш зусилля як фотографуєш. Наприклад, як порівнювати Кріштіану Роналду, то в нього велика емоційність, яку він показує не лише під час забиття голів, а й, наприклад,  під час самої гри. Коли щось не вдається. Так само й Ліонель Мессі й інші відомі футболісти.  Джанлуїджі Буффон, наприклад, той же самий. Ти можеш спіймати хороший кадр коли він просто стоїть на воротах.

День професійного фотографа починається так само, як й у всіх. Робота ж зовсім по-іншому. Перед тим, як робити знімки, Олег Дубина налаштовується на працю. В цьому йому допомагає музика.

Олег Дубина, фотограф: Фотографія - це завжди емоція. Емоція,  про яку не можна просто так словами передати. Це треба відчувати. Професія фотографа нагадує мені професію кіллера. Я з цим то не стикався. Але, ти ловиш цей момент. Він може більше ніколи не повторитися. Але ти маєш спіймати цей момент. Один-єдиний.

Звичайно без труднощів, говорить Олег, не буває. Були такі моменти, коли просили  видалити  фото. На питання, чи можна заробити в нашому місті лише фотографуючи, Олег Дубина відповів: заробити можна в будь-якій професії, а от на якому рівні – це справа кожного. Фоторепортажі і весільні фотографії – це зовсім різні кошти, каже фотограф.

Олег Дубина, фотограф: Коли немає знань, то й техніка гарна не допоможе. Так само, як не бути гонщиком, а мати Феррарі. То можна вже і на першому повороті розбитися.