Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавець зламав руку, але не може отримати компенсацію

Полтавець зламав руку, але не може отримати компенсацію

Олександр Клименко переїхав у Полтаву із Донеччини близько року тому. Нещодавно, каже, хотів улаштуватися працювати електриком на приватну фірму. Чоловік подав документи, але того ж дня його терміново відправили виконувати роботу в одну зі шкіл міста. Там і трапився нещасний випадок.

Олександр Клименко, постраждалий: Мы не успели заключить, есть устный договор, меня представили как работника, електрика в этой фирме. То есть куча свидетелей. Лестница поскользнулась, по полу поехала. И я упал, поломал руку. Это при многих свидетелях, руководство школы это видело.

У телефонній розмові завгосп навчального закладу інформацію щодо травмування електрика не спростовує. Але уникає відповіді на питання про те, як представили Олександра перед виконанням робіт. Керівник приватного підприємства, на яке вказує постраждалий, коментувати ситуацію на камеру також відмовився. Повідомив, що не мали таких випадків і чоловіка не знають.

Богдан Яненко, юрист: Якщо в нього немає жодних документальних доказів, і навіть якщо у нього знайдуться свідки, то насправді шансів у нього мало. Перш ніж виконувати якісь роботи, я б рекомендував би слідуюче: щоб були оформлені всі документи, які б підтверджували, що ви дійсно перебуваєте у трудових правовідносинах з підприємством.

Олександр Клименко говорить: травмував праву руку, тому навіть домашню роботу виконувати важко. Працювати не зможе щонайменше місяць. Основна вимога чоловіка – матеріальна компенсація.

Олександр Клименко, постраждалий: Хотя бы половина минимальной зароботной платы. Потому, что лекарства там надо, ну и вообще что-то кушать. Я сейчас не трудоспособен. Мы с ними, в принципе, часто созванивались, но они отказались мне что-то выплатить. Не правильно, я считаю. Сегодня я, у меня такое случилось, завтра у кого-то другого.

Богдан Яненко працює у галузі юриспруденції 17 років. Каже: подібні звернення у його практиці не часто, але трапляються.

Богдан Яненко, юрист: Якщо ця особа, а саме громадянин вважає, що з боку підприємства відбулися порушення Кодексу законів про працю та інших законодавчих актів, які регулюють трудові правовідносини, він має право звернутися зі зверненням до Державної інспекції праці, в якій зазначити, які саме порушення відбулися.