Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Хресна хода Горбанівської ікони Божої Матері (відео)

Хресна хода Горбанівської ікони Божої Матері (відео)

На початку 18-го століття біля села Горбанівка Полтавського району під час косіння трави козак Горбань знайшов понівечену ікону Божої Матері. Вона була побита шведськими військами, які того часу були на території села. Филип, митрополит Полтавський і Миргородський: Вона була знайдена, пронесена до церкви. Тоді ця ікона стала широковідомою. Тому що біля неї відбувалися чудесні події, або як ми кажемо првославною мовою -  чудеса. І ця ікона була прославлена,  як місцева чудотворна Горбанівська ікона Божої матері. Сьогодні традиційно ми робили хрестний ход з цією іконою.

Після богослужіння в Свято-Макаріївському кафедральному соборі, де  й зберігається ікона Божої Матері, її пронесли до скита. Тетяна Ганжала ще з народження внучки намагається кожен рік приходити вшановувати цю ікону. Тетяна Ганжала, віруюча: Тут відчуваєш, що ми всі громада. Всі обєднані цією святою подією. (01:20 -37 )Молимося, просимо, щоб свята Богородиця не залишала нас. Її ще називають «Похвала полтавській землі». Просимо, щоб на нашій землі був мир, спокій, щоб ми любили і розуміли один-одного. 

На території  келійного корпусу Скита, який названий на честь Горбанівської ікони Божої Матері, відбулася Божественна Літургія. Євген, віруючий:Історично склалося так, що до 17-го року це був день нашого міста. Щорічно хресною ходою разом з єпископом Іларіоноим, поки він був живий, віряни і жителі нашого міста проходили сюди до Горбанівки.

Вірянка Галина Клименко говорить: цей день для неї особливий. Жінка до ікони звертається постійно. Просить допомоги та здоров'я для себе та дітей. Галина Клименко, парафіянка:Моя дочка венчалась как раз в этот день. 13-го числа. (01:56-02:00)  Она наша молитвенница и помощница самая первая во всех наших делах.

Вшанувати ікону Богородиці приїхали полтавці та люди зі всієї України. Вони ставали в чергу, аби прикластися до ікони та віддати їй шану.