Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

400 українських рушників прикрашають районний музей ім. Н.Ю Бокоч

400 українських рушників прикрашають районний музей ім. Н.Ю Бокоч

Полтавський  районний музей рушника імені  Надії Бокоч постійно поповнюється новими роботами. Їх привозять із усієї України. Також при музеї відкрили клуб за інтересами «Берегиня».

У Полтавському районному музеї рушника ім.  Надії Бокоч понад 400 вишиваних полотен. Всі вони різні, індивідуальні,  і у кожного -  своя   історія.

Яна Решітник, директор Полтавського районного музею рушника ім. Н.Ю Бокоч: Різні за величиною: довгі, короткі, вузенькі, широкі. Вишиті різними техніками: хрестиком, стіжком, гладдю, тамбурним швом. І  з найрізноманітнішими зображеннями – це птахи, квіти, вазон з квітами, дерево життя. І коли поглянути, роздивитися всі ці рушники, то два однакових рушника ми не знайдемо.

Колекція постійно поповнюється новими рушниками.. Тут представлені рушники із різних куточків України. Є також килими ручної роботи Два роки тому при музеї заснували клуб за інтересом «Берегиня». Пенсіонерки займаються улюбленими справами: плетуть, в’яжуть, вишивають рушники та картини, приносять  ексклюзивні речі.

Яна Решітник, директор Полтавського районного музею рушника ім. Н.Ю Бокоч: Вони енергійні, вони запальні, вони повні життя, сил, енергії і навіть молодь може їм позаздрити в їхніх планах, у їхніх справах.

На почесному місці в музеї ляльки-мотанки. В експозиції кілька робіт майстрині Лідії Реви.

Лідія Рева, майстриня клубу за інтересами «Берегиня»: Понравилася мені лялька-мотанка. Я взяла, попросила додому. Починала робити, зробила голову. Тоді з робила лєнточки, переплела їх, резиночку поклала. Далі пішла з рукавами. А туло вище із голови починаю, шоб же ж зв’язалося воно, шоб не отпало. І воно тоді довше ж і рукава держуться.

Візитівкою  клубу «Берегиня»   вишитий маками рушник .  Над ним    Ніна  Недождій працювала близько місяця.

Ніна Недождій, майстриня клубу за інтересами «Берегиня»: Мама вишивала дуже харашо, даже рушнички їх є і бабусини, вже сто років їм і мама вишивала, тут тоже є ,ну і я люблю це. І ми рішили збираться і як оддушина у нас тут.

Весь вільний час Валентина Білецька присвячує рукоділлю.

Валентина Білецька, майстриня клубу за інтересами «Берегиня»: Десь-шось понравилось, всьо, я стараюся все зробить і бігом сідаю. Утрічком встаю, наготовила всього, чоловік на роботу, а я бігом. 

До того ж пані Валентина любить в’язати ще й шкарпетки. 

Валентина Білецька, майстриня клубу за інтересами «Берегиня»: Та різні. І  збісера цвіточки вишиваю, осюди так виробляю. І тут можу бісером, хто молодший, то такі якісь трошки. А такі, як ми носим трошки смирніші.

Окрасою музею рушника, розповідає директор Яна Решітник,  є стилізована хатина.   А всередині розписана в українському стилі піч та речі побуту. Загалом в колекції близько 600 експонатів. Музей рушника ім. Надії Юхимівни  Бокоч  заснували у 2009-му році. Нині сюди приїжджають делегації із всієї України, аби помилуватися красою народної вишивки.