Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Лікар дитячого центру реабілітації Євген Страшко поставив на ноги не одного пацієнта

Лікар дитячого центру реабілітації Євген Страшко поставив на ноги не одного пацієнта

Лікар – професія і покликання. В наступному сюжеті наші журналісти вам розкажуть про людину, яка поставила на ноги вже не одного полтавця. Лікар-реабілітолог дитячого центру реабілітації, консультант неврологічного відділення госпіталю інвалідів-війни, асистент кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини Полтавської медакадемії – Євген Страшко.

Євген Страшко лікар-реабілітолог дитячого центру реабілітації дітей з органічним враженням нервової системи. Медик розповідає: з такими дітьми працювати не важко. Складно інколи працювати з їхніми батьками. Адже вони не завжди розуміють, що мають бути повноцінними учасниками реабілітаційного процесу. Тому деяких, каже лікар, доводиться цьому навчати.  За весь час роботи Євгена Страшка кількох  дітей  вдалося адаптувати до життя.

Євген Страшко, лікар-реабілітолог дитячого центру реабілітації дітей з органічним враженням нервової системи: Інколи так стає, що діти починають засвоювати певні рухи, пози, вчаться ходити. Навіть виростають, закінчують  школи, університети. Женяться і народжують навіть діточок. І вже кілька разів ми були у них на весіллях. 

Крім цього,  Євген працює консультантом у неврологічному відділені госпіталю інвалідів війни. Допомагає  учасникам бойових дій, воїнам-інтернаціоналістам . З ними працювати легше, каже лікар-реабілітолог .

Євген Страшко, лікар-реабілітолог дитячого центру реабілітації дітей з органічним враженням нервової системи: Буває важко, але ми намагаємося посміхатися. Посмішка допомагає. Але ще треба сказати, що дуже багато залежить від родини пацієнта. І від наших медсестер, які допомагають нам в роботі. 

Реабілітація може бути не лише фізична, а й психологічна. Чого теж потребують зараз бойовики, каже Євген Страшко. Наприклад зараз , крім реабілітації, воїни потребують медичної страховки.

Олександр Романенко,голова Спілки ветеранів війни (м.Полтава): Зараз немає ніяких медичних страховок для афганців. Ми боремося, щоб ввели закон медичного страхування всіх бойових побратимів. Це немає різниці чи в Афганістані, чи Чехословаччині, чи в Анголії, чи в АТО.

Чоловік розповідає:  за 10-ть років його роботи в Октябрській районнійспілці ветеранів війни  Полтави померло 14-ть афганців, а за рік та кілька місяців роботи чоловіка в міській спілці ветеранів війни померло вже 20-ть чоловік. Ветеранів та дітей війни підтримують кілька громадських організацій області.

Іван Якушев, заст. голови ГО "Полтавська обласна організація інвалідів війни, Збройних Сил, учасників бойових дій та СС": Значит дети звонят и говорять у кого день рождение. От поздравьте , придите , поговорите. Они уже немощние, не могут ходить.

Останній раз представники «Полтавської обласної  організації інвалідів війни, Збройних Сил, учасників бойових дій та силових структур» привітали з 96-річчям учасницю війни, полковника медичної служби у відставці -  Тамару Петренко.