Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Етнограф Марія Пісцова вивчає, зберігає історичні пам’ятки та знайомить з ними охочих

Етнограф Марія Пісцова вивчає, зберігає  історичні пам’ятки та знайомить з ними охочих

17-липня країни Європи традиційно відзначають день етнографа. Це свято ввели на честь дня народження всесвітньо відомого етнографа та мандрівника Миколи Миклухо-Макля. Про те, що саме поєднує в собі робота музейника, який працює у відділі етнографії,- дивіться далі в сюжеті.

Старовинні предмети побуту, етнічний одяг та давні вироби мистецтва. Вивчати, зберігати  культурні пам’ятки Полтавщини та знайомити з ними охочих – це робота працівниці музею Марії Пісцової. Понад 14 років жінка працює в етнографічному відділі. Каже: це дуже відповідальна і цікава професія.

Марія Пісцова, зав. відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею ім. Кричевського: Ця робота дає можливості вивчення всіх оцих тонкощів і нашої культури, і побуту, і світогляду. Наприклад, старожили нам розповідають нам про своє дуже важке життя і про те, як вони труднощі долали в свій час.

Робота етнографа поєднує в собі також елементи педагогіки, каже пані Марія.  2-ий рік поспіль краєзнавчий музей співпрацює зі школами, в яких жінка знайомить школярів зі старовинною українською культурою та побутом, а також навчає їх виготовляти етнічні предмети мистецтва.

Марія Пісцова, зав. відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею ім. Кричевського: Я запрошую майстрів по змозі. Це інтерактивні заходи за сучасними методами.  В кожної дитини на заході світяться очі від того, що вони бачать, що у нас є.

Етнографи мають співпрацювати із сучасними самодіяльними колективами, каже Марія, і за рахунок цього розширювати свою діяльність.

Марія Пісцова, зав. відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею ім. Кричевського: Фіксуємо в їхньому репертуарі зразки народної пісні, дещо оброблені або в традиції.

Робота музейного працівника має і певні труднощі. Основна – недостатнє фінансування з боку держави. Через це одній людині часто доводиться виконувати обов’язки  інших.

Марія Пісцова, зав. відділу етнографії Полтавського краєзнавчого музею ім. Кричевського: Ми звикли працювати так, як можемо. Ніхто не лінується, кожен вкладає свою частинку душі і фізичної сили, тому що різну роботу доводиться робити. Хто любить свою роботу – все можна долати.

Нагадаємо,  день етнографа відзначають у Європі 17-го липня з 70-тих років минулого століття.