Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві голови ОСББ протестували біля обласної прокуратури

У Полтаві голови ОСББ протестували біля обласної прокуратури

У Полтаві в черговий раз протестували голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Вони вимагають провести розслідування стосовно діяльності комунального підприємства «ЖЕО-2». Чим саме обурені протестувальники – дивіться далі в сюжеті.

Комунальне підприємство «ЖЕО-2» зареєстроване як прибуткова організація.  А це, каже голова ОСББ «Сотий 59/2» Володимир Латиш,  порушує чинне законодавство України. Адже в ньому вказано, що комунальні підприємства можуть мати статус неприбуткових.

Володимир Латиш, голова ОСББ «Сотий, 59/2»: ЖЕО-2 без згоди власників цих будинків тримав на балансі це майно, нараховував амортизацію на ці будинки і уникав сплати податку на прибуток. Вони показували фіктивні збитки, і ці збитки за рішенням міської ради були компенсовані з міського бюджету, а це тисячі й десятки тисяч гривень.

Тому люди прийшли подати заяву до прокуратури. Вимагають розпочати досудове розслідування стосовно діяльності комунального підприємства. Однак охорона  їх не пропускала.

Протестувальники зуміли пройти до першого заступника прокурора області Олександра Легеньковського. Також вони вимагали, аби їхні будинки з балансу «ЖЕО-2»  передали на утримання  їхніх ОСББ. Без цього люди фактично не можуть керувати своєю власністю і налагодити господарювання.

Ігор Головатий, керівник Центру розвитку ОСББ Полтавщини: Внаслідок чого ці будинки не отримували так звані пільги та субсидії, які їм згідно чинного законодавства положенні.

Заступник прокурора взяв заяву та сказав, що її розглянуть протягом доби. Рішення стосовно того, чи будуть проводити досудове розслідування, приймуть пізніше.

Олександр Легеньковський, перший заступник прокурора Полтавщини: До цієї заяви повинні бути приложені всі ваші заяви, в яких ви зверталися до міської ради, а також рішення міської ради. Це для того, щоб швидше можна було розслідувати вказане кримінальне провадження.

В приймальні «ЖЕО-2», куди ми неодноразово телефонували, слухавку не брали.  Нагадаємо, 24-го березня цього року міська влада ухвалила рішення про списання з балансу«ЖЕО-2» та передачу в управління ОСББ  тридцяти одного багатоквартирного будинку.  Комунальне підприємство до цього часу рішення не виконує.