Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Швейний цех відкрили у селі Світлогірське Кобеляцького району (відео)

Швейний цех відкрили у селі Світлогірське Кобеляцького району (відео)

Швейний цех відкрили у селі Світлогірське Кобеляцького району. Офіційною роботою місцевих швачок забезпечила Полтавська фірма «Ворскла». Більше про подію знають журналісти «Лтави».

За машинками та з прасками – майже тридцять майстринь працюють в одному цеху. Вісім годин щодня пані Олександра вигладжує швейну продукцію. Роботу, каже, виконує старанно.

Олександра, працівниця: Кожний шов розгладжуємо, як у найкращих будинках Лондона й Парижа

Пані Тетяна не могла дочекатися свого першого робочого дня.

Тетяна Тищенко, настелювач швейного цеху: Важкувато було. Роботу в селі знайти важко, село маленьке.

Любить свою професію і  пан Микола. Він  у цеху налагоджує швейне обладнання. У жіночому колективі Микола один чоловік.

Микола Черненко, працівник швейного цеху: Буває по-різному: і сльози, і жарти, і сміх... Це робочий процес.  Важко часом працювати з жінками, і легко

Одяг виготовляють з текстилю.  В українських  магазинах таку продукцію жителі Полтавщини не побачать.

Ольга Боцула, журналістка: Ось ці спідниці виготовляє швейний цех у Світлогірському. Одяг шиють для іноземних фірм. Приміром на пошиття ось такої речі потрібно витратити близько години.

Ціни на цей одяг  європейські фірми не розголошують.

Віктор Чміль, директор Полтавської фірми «Ворскла»: В середньому ціна виробу коштує в Німеччині від 60-80 євро і вище.

На обладнання  цеху витратили близько шестисот тисяч гривень. На ньому, залежно від складності моделі,  в день швачки виготовляють від вісімдесяти до ста одиниць продукції.

Віктор Чміль, директор Полтавської фірми «Ворскла»: Має бути якісна підшивка знизу, якісні бокові шви, етикетка рівно пришита, вологу теплову обробку має пройти  продукція.

У Світлогірському це перший швейний цех, який створили на Полтавщині у селі. Роботою тамтешніх швачок забезпечила Полтавська фірма «Ворскла». Подібних відділень підприємство разом із обласним Центром зайнятості в області відкрили вісім.

І якщо одні швачки працевлаштувалися самостійно,  решту робота знайшла сама.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості: Ви думаєте, що всі ці швачки перебували на обліку? Ні, лише 10, інші проживали у сільській місцевості. За допомогою сільського голови ми знайшли цих людей, переговорили. Роботодавець вивчив їхні можливості. Тоді тільки прийшли до ідеї створення  цеху.

Офіційна робота для цих жінок - це стаж і пенсія в майбутньому, легалізація праці і додаткові надходження до місцевого бюджету. Втім,  у робітничих професіях зацікавлені далеко не всі, розповідаєдиректор Кобеляцького районного Центру зайнятості Наталія Хейлик.

Наталія Хейлик, директор Кобеляцького районного Центру зайнятості: Нам потрібні слюсарі,  токарі. Є люди, які перебувають на обліку у ЦЗ, але не завжди бажають працевлаштуватися. Мотивуючи низькою заробітною платою.

 За словами, Катерини Клавдієвої, працівник з високою кваліфікацією може отримувати від десяти до 25 тисяч гривень.  Проблему  дефіциту працівників робітничих професій на ринку праці вирішуватимуть шляхом створення регіонального замовлення і  стовідсотковим забезпеченням роботою випускників професійно-технічних закладів.