Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Чи потечуть фекалії вулицею Європейською в Полтаві?

Чи потечуть фекалії вулицею Європейською в Полтаві?

Не всі, хто споживають воду, вчасно за неї розраховуються. За даними комунального підприємства «Полтававодоканал» тільки юридичні особи заборгували за спожиті послуги близько 7 мільйонів гривень. Після роз’яснювальної роботи боржників відрізають від водопостачання. Близько місяця без води та каналізації один із найбільших торгових центрів у Полтаві за адресою Європейська,  225. А там - близько ста орендарів. Чи мають право комунальники відрізати від води півкварталу, і в чому саме провина орендарів, які звернулися до нас за допомогою, намагалися з’ясувати мої колеги.

Торговельний офісно-розважальний центр на Європейській, 225 запрацював близько 10-ти років тому. Перевіряти його  комунальне підприємство «Полтававодоканал» почало  в квітні цього року.

Володимир Коваль, начальник юридичного відділу торговельного центру: В нас є офіційний водомірний вузол. У нас повірений лічильник. Все опломбовано пломбами «Полтававодоканалу». Понад 10 було перевірок впродовж 3 місяців. Жодної обставини неправомірної дії, або викрадення води «Полтававодоканалом» не встановлено.

 29 червня цього року працівники «Полтававодоканалу» перекрили кран водопостачання на всю будівлю. А вже через тиждень взагалі відрізали трубу, по якій підходить вода до торговельного центру.

Ліана Козмійчук, керівник прес-служби КП «Полтававодоканал»: Що стосується умов для відновлення умов за вказаною адресою, то це є виготовлення технічної документації, підписання договору і, звичайно, встановлення вузлів обліку.

Керівники торговельного центру кажуть:  всі відповідні документи в наявності. Вузли обліку були встановлені з початку роботи  центру.

Олексій Козар,  адміністратор торговельного центру: Он устанавливается после поверок, поверку делают специальные инстанции. Все пломбы, вы видите,  на месте и «Водоканалом»  опечатано.

Нині в приміщенні немає води, не працює і каналізація. Орендарі обурені.

Лілія Гасан, орендатор: В зв’язку з тим, що перебої з водою, це дуже великі незручності. Не помити руки,  ні в туалет сходить.

Володимир Коваль, начальник юридичного відділу тогровельного центру: З КП Полтавської обласної ради «Полтававодоканал»  врегульовано договором про надання про користування за постачання водопостачання та водовідведення   від 24 травня  2011 року. Тобто,  ми перебуваємо в правовідносинах. Згідно цього договору «Полтававодоканал» зобов’язується безперебійно надавати послуги з водопостачання та водовідведення.

А оскільки перекрита і каналізація, то фекалії можуть потекти по Європейській вже за кілька днів,  кажуть господарі торговельного центру.

Крім того, нині не працює і пожежний гідрант.

 Володимир Коваль, начальник юридичного відділу торговельного центру: Приміщення без водопостачання  пожежна система без автономного джерела водопостачання. Тому що пожежна система запитується від загальної комунальної мережі.

В свою чергу в прес-службі «Полтававодоканалу» нам повідомили, що лише після роз’яснювальної роботи боржників відрізають від водопостачання. За останні 2 місяці підприємство виставило претензії за безоблікове і самостійне користування системами водопостачання та водовідведення на загальну суму 825 тисяч гривень.

Ліана Козмійчук, керівник прес-служби КП «Полтававодоканал»: Не має жодного водоканалу який би не зіткнувся з проблемою крадіжок води. І не чесні споживачі завдають збитків підприємству, яка є комунальною власністю, а отже і власністю громади. В середньому за місяць складається декілька десятків актів щодо самовільних приєднань користувачів.

Остаточну крапку в цьому питанні має поставити суд.