Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

З амброзією в Полтаві боротимуться по-новому

З амброзією в Полтаві боротимуться по-новому

У Полтаві планують боротися з амброзією по-новому. Сьогодні  в обласному центрі випробували  новий засіб для знешкодження цього карантинного бур’яну. Наскільки він ефективний - бачили журналісти «Лтави».

Представник комунального підприємства Олександр оприскує амброзію новим засобом.

Олександр, працівник комунальної служби: Через 15 минут наблюдается увядание растения, а через сутки почернение и убивается полностью корневая система.

Препарат починає діяти миттєво-оприскана амброзія в'яне на очах. Повна загибель рослин спостерігається за 2 тижні. Більше амброзія  не ростиме.

Дмитро Ржевський, представник фірми «Алерго Stop амброзія»: Именно действие у нас на все виды амброзии. У нас их около 50, если брать весь мир.По Украине основных-2. Вот на всех мы имеем действие.

Андрій Мартиненко, начальник управління фіто-санітарної безпеки у Полтавській області: Раніше в межах населених пунктів боротися з амброзією можна було лише за допомогою скошування  або виривання. Після випробування цього препарату, якщо він дасть показники, можливе примінення його в межах населенного пункту.

У Полтаві новий засіб випробовують вперше, хоча  у Горішніх Плавнях використовують його вже протягом двох років.  Застосовують його і Харківській та Запорізькій областях.

Дмитро Ржевський, представник фірми «Алерго Stop амброзія»: Везде имеем 100% результат, в котором вы убедитесь. Предлагаем совместными усилиями с бизнесом, с властью, со всеми остальными помочь людям. До 20% в первый год уменьшить количество обратившихся.

Валерій Васько, представник ВМ «Полтава-Сервіс»: Самое главное, что он не действует на людей. Мы специально выделили 2 участка, чтобы это было разнотравье, чтоб было видно, что уничтожается только амброзия и специально большой кусок именно самой амброзии.

КОР:  Посадовці, які були присутні при проведенні експерименту, результатами задоволені.

Палій, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавськоъ ОДА:Думаю, що ми заложем досліди ще на нашій дослідній станції разом із цією фірмою. І в майбутньому будемо пропагувати його і запроваджувати його в кожному населенному пункті.

Нагадаю,  амброзія викликає сезонне алергічне захворювання- поліноз. За статистикою кожен 3-5 житель України схильний до алергічних захворювань або вже страждає на них.