Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавки побилися через квітник

Полтавки побилися через квітник

Сварка між сусідами в Полтаві переросла в бійку. Наслідки – синці та гематоми. Причина сусідського непорозуміння -  квітник під вікнами багатоповерхівки.

Голос: Я протів того, щоб тут оці кілочки.  Я посадила, я посадила, я не хочу ці кілочки, а я хочу ці кілочки. Ми проти того, щоб ти сажала ці квіти.

За квітник під вікнами багатоповерхівки жінки сваряться вже майже чотири роки. Людмила Золотайко, розповідає,  самотужки прибирає прибудинкову територію. Говорить: очистила доріжки від землі, насаджує квіти та кущі,  а сусідка все знищує.

Людмила Золотайко, полтавка: Я не хочу, щоб вони тут все розрушували, це мій труд. Це все їхня ділянка, а кусочок хочу. І я роблю це для всіх.

Пані Галина в цьому будинку живе більше 40 років. Каже: доки тут не оселилася Людмила,  мешканці не конфліктували.  Щодо прибирання, говорить, -  для цього є двірники.

Валентина Кобеляцька, полтавка: Вона тут появилася буквально три-чотири роки тому, і почала тут наводити порядки з таким умислом, що у нас тут був безлад. Вона вирішила, що треба спиляти ті дерева, бо вони їй мішають, треба там  щось ладнати. Чому я повинна змиритися з тим, що треба пилити це дерево?

Така б здавалася добра справа Людмили,  викликає шквал обурення й в  інших мешканців.

Голос: Та вона всігда б’ється, там он клумба, так вона вообще.

Голос:  Це страшне щось, ну не можливо де б який мусор усе мені під двері мете, вечні оскорбления.

Голос: Она заняла там землю, это земли ее, она, что ее купила, я неподпущу никого- это моя земля.

А ось ці люди  Людмилу підтримують.

Голос: Розчищає взимку тротуари, а ти бачила,  як під лавочкою сніг кидає.

Навесні напруження між учасницями конфлікту  досягло свого піку. І сварка через землю  завершилася бійкою.

І раніше  інциденти між панянками неодноразово  закінчувалися викликом поліції. Щодо останнього – на обох склали адмінпротоколи за дрібне хуліганство. Справу передали до суду.

Володимир Пасічко, помічник начальника Київського райвідділу міліції м. Полтава: Туди неодноразово виходили дільничні інспектори, проводили профілактичні заходи після прийняття судом рішення, якщо цей конфлікт не буде врегульовано, то ми з представниками районної ради і ЖЕО № 2 будемо виходити на місце.

Заступник начальника Михайло Лукін пояснює: сварка побутова,  земля житлово-комунальному господарству не належить. Підприємство лише визначає територію, яку воно має прибирати.

Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО №2: Жителі будинку, согласно закону про приватизацію є власниками будинку, где і что сажать, оні решать между собой, толі картошку, толі цвіти. У ЖЕКА нету полномочій розбираться в соціальних вопросах.

Доки тировають суди, які Валентина Золотайко ігнорує, конфлікт не вщухає.