Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Делегація з Молдови приїхала до Полтави переймати досвід у боротьбі із ВІЛ\СНІДом (відео)

Делегація з Молдови приїхала до Полтави переймати досвід у боротьбі із ВІЛ\СНІДом (відео)

Представники влади та громадських організацій Молдови вивчають полтавський досвід співпраці між неурядовими структурами та чиновниками. Їх цікавить сфера охорони здоров'я. Зокрема, система боротьби із ВІЛ-інфекцією, СНІДом та гепатитами на Полтавщині.

Шістнадцятеро гостей із Молдови приїхали переймати досвід до Полтави. Серед них – громадські діячі і представники влади. Хочуть на власні очі побачити результат співпраці чиновників та неурядових організацій. У Молдові такої практики ще немає.

Світлана Попович, координатор по антиретровірусній терапії (Молдова): Действительно вот это взаимодействия сообщества и государственного сектора она очень привлекательная и наверное это впервые я вижу вот в Полтаве, где настолько хорошо наблюдается это взаимодействие. В Молдове нет у нас таких услуг, такой клиники и это хороший пример.

Вивчають механізм на прикладі ініціатив благодійної організації "Світло надії". Молдовській делегації розповіли та показали, як спільно неурядова структура та місцева влада різних рівнів налагоджували роботу соціального центру для жінок та центру адаптації.

Максим Демченко, виконавчий директор БО «Світло надії»: Рассказываем методологию, как это все организовано, как это сейчас работают и какие перспективы в дальнейшем.  Сейчас интересует наших коллег – это устойчивость наших программ в сфере ВИЧ, это социальный заказ на услуги.

Окрім роботи стаціонарних закладів, в нашій області у партнерстві організовують одноденні акції. Також на них є можливість пройти обстеження.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА:  Спільно проводили виїзні кабінети гінекології і таке інших лікарів на райони.

З осені цього року стартує ще один проект «Світла надії», підготовлений спільно із міською владою Полтави. Для підлітків із групи ризику організують профілактичну роботу.