Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Вступники на магістратуру з права вперше склали ЗНО (відео)

Вступники на магістратуру з права вперше склали ЗНО (відео)

Вступники на магістратуру з права уперше складали іспит у вигляді ЗНО. Вони пройшли чотирьохгодинне тестування знань, які отримали за попередні роки навчання у вишах. Наша знімальна група поспілкувалася зі вступниками на одному із полтавських пунктів тестування.

Правила здачі тестування для охочих вчитися на магістратурі з права такі, як і під час звичайного ЗНО. Із собою вони могли взяти кілька ручок та пляшку води. Пропуск за наявності документа, що посвідчує особу та екзаменаційного листка. Владислава навчалася в Харкові. Каже: упевнена в собі, але кілька варіантів відповідей у тестах все ж можуть збивати із пантелику.

Владислава Гречко, вступниця: Мене найбільше тривожить той факт, що наш університет уперше бере участь у такому проекті, напевне. І відповідно у нас не було можливості підготуватися достойним чином тому, що не було варіантів тестових зошитів або чогось такого.

Іспит складався із трьох блоків: «право», «загальні навчальні правничі компетентності» та «іноземна мова». Тестування тривало чотири години. Ігор говорить: такий варіант іспиту виключає суб’єктивне оцінювання вступників.

Ігор Солоп, вступник: В целом ничего такого не тревожит. Но разве что жарко. Сегодня самый жаркий день лета. Четыре часа сидеть. Говорили маленькую баклажку, а я взял два литра. Для меня это маленькая, с водой.

Тестування унеможливлює корупцію під час відбору студентів для магістратури. Також результати покажуть якість юридичної освіти в Україні. Так пояснила нововведення Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, відвідуючи пункт тестування у Києві. Загалом на вступний іспит у вигляді ЗНО зареєструвалися майже сімнадцять тисяч людей. Для складання тестів підготували сімдесят п’ять пунктів. Результати будуть відомі 15 серпня.