Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Сучасні діти обирають прогресивні табори

Сучасні діти обирають прогресивні табори

Звичайні літні табори втрачають актуальність. Сучасні діти і підлітки стають  більш допитливими і готові замінити забавки на активний розумовий і фізичний розвиток. Де і як нині відпочиває підростаюче поколінне – дізнавалися наші журналісти.

Табір – незмінний фаворит дитячого дозвілля. До того ж, віддалитися від батьківського контролю, робити перші кроки у доросле життя – саме те, що допоможе виховати впевнену, повноцінну особистість, говорить психолог Антоніна Радченко.

Антоніна Радченко, психолог: Організований рух, нагляд дорослих – це для дитини є ситуацією успіху, що дуже важливо в будь-якій діяльності. Правильна організація відпочинку – це зміна ритму життя. Літній період – довший день, більш насичений по емоціям, по іграм, по навчання менший, тому що, хоч і літні завдання є для школярів, але, все одно, їх менше, тому це так важливо організовувати, щоб дитина не втрачала режимності, але більше відпочивала.

Сучасним дітям зробити вибір відповідно до своїх інтересів не складно. Особливо допитливі й завзяті користувачі ґаджетів навіть влітку обирають навчання. Проте у комп’ютерному таборі цей процес більш захопливий.

Павло Білокур, директор комп’ютерної академії: Летний лагерь – была идея изначально для того, чтобы дети дома не проводили бесцельно свое время за компьютерными играми, а для того, чтобы компьютер стал для них уже инструментом самовыражения.Дети у нас учат,  начиная с того, что такое «компьютер», из чего он состоит, как правильно за ним ухаживать, чтобы он не поломался. Как его можно модернизировать под свои нужды.

Тут моделювання і програмування роботів, друк на 3D принтері, запуск у небо дрону, засвоєння навичок фотошопу і професійного монтажу.

Юлія Єремій, 11 років: Мені треба було дізнатися щось нове про комп’ютерну техніку, як монтувати відео. – Навіщо тобі це потрібно? – В майбутньому хочу стати або програмістом або, все-таки, юту бером. В мене вже є канал на ютубі і в мене вже 73 підписники. Я знімаю на різну тематику, найчастіше знімаю розмовні відео.

Вихованці Михайлівського кінно-спортивного табору «Вітер змін» не уявляють життя без верхової їзди та гривастих друзів. Такий табір – єдиний в Україні. До нього приїжджають з різних міст.

Тетяна Панасенко, кандидат народних майстрів України з кераміки, співзасновниця кінно-спортивного табору: Зміна в нас триває 10 днів, вона така досить насичена. За ці 10 днів основний напрямок, звичайно – заняття кінним спортом, верховою їздою. Крім того, різні активні ігри проводимо: сплави на байдарках, катамаранах по Ворсклі. Цього року в таборі більш розширилася географія. До нас приїжджають з різних міст: Харкова, Запоріжжя, з Дніпропетровська, навіть з Західної України. Ще з визначного, команда наша, збірна України, до якої входять наші спортсмени, ті, які тренуються на нашій базі, прийняли участь у Чемпіонаті Світу з кінно-спортивної джигітовки і на міжнародному рівні довели свою майстерність, і привезли бронзову нагород

Маша Драгіна, 15 років: Коли я вперше сюди приїхала, я зрозуміла, що тільки сюди буду їздити. Мені подобається активний відпочинок.

Марк  живе у Дніпрі і не уявляє своє літо без «Вітру змін». Хлопець вперше сів на коня у 3 роки, з часом набув необхідні навички, вивчив трюки і вже виборює нагороди на міжнародних фестивалях кінно-трюкового мистецтва.

Марк, 13 років: Ездил на «Кентавры» недавно по Украине первое место получил тоже с этой группой.

Чимало батьків, забираючи чадо з літнього відпочинку, окрім позитивних змін, помічають і шкідливі звички. Проте психолог Антоніна Радченко запевняє: це не привід для заборони, а можливість виховати особистість, яка гарно знає, що таке «добре» і  «погано».

Антоніна Радченко, психолог: Я, як мама, навіть не стільки, як психолог відповідаю, мені здається що треба знати в яке середовище ми поміщуємо свою дитину, відчувати безпеку або небезпеку, якщо батьки побачать некомпетентність або загрозу, якісь моменти, які зможуть негативно вплинути на дитину – то слід втрутитись, якщо це безпечно для дитини – нічого поганого в тому, що дитина побачить інший вимір життя.

Із ґаджетами в долоняхчи верхи на коні, а може – у бабусі в селі, де стиглі ягоди, вуличний футбол і розбиті коліна – літні канікули можуть минути будь-де. Головне, аби дитина почувалася комфортно та накопичила враження, додає психолог.