Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Як полтавці рятуються від спеки?

Як полтавці рятуються від спеки?

Прохолодний душ, вода та морозиво. Полтавці рятуються від спеки, як можуть. Наші журналісти Лілія Пархоменко та Павло Бардиш дізнавалися, що радять лікарі та коли температура повітря знизиться. Про це дивіться у сюжеті «ПТН».

За добу до станції екстреної медичної допомоги звернулося 4 людини зі скаргами, що пов’язані зі спекотною погодою. Загалом за два місяці таких випадків було близько двох десятків. Скарги у потерпілих типові.

Лариса Мірошниченко, заступник головного лікаря станції екстреної медичної допомоги: Переважно це підвищення температури тіла, яке супроводжується головним болем, блювотою, нудотою, почервонінням шкіри і навіть опіками. У нас була пацієнтка, яка отримала опіки до 40% поверхні тіла.

Провідний синоптик обласного центру з гідрометеорології Олена Панченко розповідає: найближчими днями на значне зниження температури сподіватися не варто. Короткочасні грозові дощі в окремих районах можливі у період із 6 по 8 серпня, проте від спеки вони не врятують. Загалом такий температурний режим для полтавського регіону не є аномальним.

Олена Панченко, провідний синоптик обласного центру з гідрометеорології: Денна температура нормальною є 25-30 градусів тепла. Температура вище 30 градусів є для нас спекотною, але не аномальною. Сім років із 10 температури до 35 градусів влітку підвищуються.

Ми поцікавились у полтавців, як вони рятують себе та свої родини у серпневу спеку.

Голос:  Ніяк. Просто терпим її. Другої возможності нема.

Голос:  Холодком рятуємся, а більше ніяк. Холодне морозиво.

Голос:  Постоянно душ принимаю, витираюсь. Бесполезно. Не помогает ничего.

Голос:  У меня дома прохладно. У меня частный дом. Стены метровые, и мне прохладно. Я даже укрываюсь.

Голос:  Стараюсь не выходить в такие дни, часы критические. Водные процедуры плюс чай с лимоном.

Заступник головного лікаря станції екстреної меддопомоги Лариса Мірошниченко говорить: найбільш небезпечною така погода є для дітей, людей літнього віку та тих, хто мають хронічні захворювання. Крім споживання рідини та приймання водних процедур, є й інші поради.

Лариса Мірошниченко, заступник головного лікаря станції екстреної медичної допомоги: З 10 до 17 – вже в нас починається температура та, яка не рекомендована пацієнтам з захворюваннями. Наступне – це зумовна відмова від синтетичного одягу. Це переважно одяг, який пропускає повітря, дає можливість дихати, який не перешкоджає потовиділенню.

Провідний синоптик Олена Панченко розповідає: найбільш спекотним останній місяць літа був у 2010 році.

Олена Панченко, провідний синоптик обласного центру з гідрометеорології: Температура повітря тоді в цей період якраз підвищувалась до 39 градусів тепла. Це було дійсно надзвичайно спекотно.

За словами Олени Панченко, температура повітря почне знижуватись у другій декаді серпня.