Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Протягом двох днів в Полтаві провели сім операцій на серці

Протягом двох днів  в Полтаві провели сім операцій на серці

Кілька років Олександра П’ятака турбувала  аритмія. У лікарні чоловіку встановили діагноз вузлова тахікардія. І потрібно було терміново робити операцію на серці. Вибір стояв між  Києвом та  Харковом. А коли в обласному кардіологічному диспансері з’явилося спеціальне обладнання, пан Олександр, каже, не роздумував. Олександр П’ятак, прооперований пацієнт Операція пройшла успішно, головне -  безболісно. На протязі 1.5 години. Потом якесь тут відновлення в палаті. На протязі 4-х годин. І вже можна було вставать, сидіти. А через вісім годин познімали всі препарати.

Проводив операції на навігаційно - абляційній системі хірург Національного  інституту серцево-судинної хірургії ім. Миколи Амосова Борис Кравчук. Асистували полтавські лікарі, які після навчання в подальшому зможуть оперувати самостійно. Євген Люлька, серцево-судинний хірург відділення інтервенційної радіології ПОКД: Заводилися електроди в серце. Ми проводили реєстрацію будування трьохвимірної моделі  камер серця і таким чином знаходили ненормально-активні ділянки серця, які піддавалися радіочастотній абляції, тобто,  руйнувалися. Ці сім операцій ми зробили, найшвидша була у нас 1.5 години, а сама довга у нас була близько 4-х годин.

Стежив за процесом операції  оператор, який сидів за спеціальним монітором. З цього місця проводять всю роботу щодо стимуляції. Говорить лікар-кардіолог Олена Моргун: Також  звідси я наглядаю,  звідки йде імпульс, яка спровокована тахікардія, який її час. Звідси проводять стимули для того, щоб припинити її. Тут програмується сам процес радіочастотної абляції.

Головний лікар кардіодиспансеру Костянтин Вакуленко каже:не всім хворим з аритмією потрібне операційне втручання.  Для цього в області проведуть реєстрацію пацієнтів.Костянтин Вакуленко, головний лікар Полтавського обласного кардіологічного диспансеру: Вони будуть оглянуті, і якщо їх патологія, нам яку вони хворіють, на жаль, вона зможе бути вилікувана таким методом, то вони будуть направлені уже до нас на консультацію фахівців, які займаються цією проблемою. Тобто, буде проведений відбір.

Полтава стала сьомим містом в Україні, де нині оперують людей з аритмією.