Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавських чиновників вчать проектному менеджменту

Полтавських чиновників вчать проектному менеджменту

Нині громади Полтавщини можуть взяти участь у кількох проектах. Ініціативи для їхньої місцевості втілять в життя за спільного фінансування з бюджетів різних рівнів. Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький: В обласній раді є вже кілька напрямів, де від місцевих громад потрібно подавати продукт, заснований на написанні проектів. У тому числі бюджет участі обласний, який зараз триває. І конкурс територіальних громад, який закінчується 1 вересня.

Проте трапляється, що хороші ініціативи виявляються програшними. Причина – у чиновників малий досвід із проектного менеджменту. Омельницький ліцей Кременчуцького району за останні кілька років виграв п’ять грантів. Директор Ольга Яроменок каже: починали з простого. Залучали кошти на утеплення вікон. Але все одно доводилося виправляти помилки в документах. Ми починали працювати, але тоді ми ще не розуміли навіщо це. Починали складати swot-аналізи. Тобто наші сильні сторони громади, слабкі сторони. Що першочергово нам потрібно.

В обласній асоціації органів місцевого самоврядування взялися навчити представників громад правильно писати грантові проекти. Це вміння не залежить від того, які саме проблеми хочуть вирішити на місцях. 

Експерт Групи радників із впровадження державної регіональної політики проекту U-LEAD В’ячеслав Топоров: Ми з вами не будемо заглиблюватися до суті цих питань. Ми з вами будемо працювати щодо методики розробки проектів. Ті, хто дійсно очікує. Що ми будемо обговорювати конкретні теми і пошук рішень щодо цих тем. Ми з вами будемо працювати щодо методики.

Нагадаємо, у рамках бюджету участі Полтавської області проекти можна подати до 20 серпня. Найкращі виберуть голосуванням. На їх реалізацію витратять чотири мільйони гривень із обласного бюджету. А заявки на участь в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад приймають до вересня. Торік на їх втілення із обласної скарбниці витратили майже п'ятнадцять мільйонів.