Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Молодь Полтавщини навчать реалізовувати власні соціальні проекти

Молодь Полтавщини навчать реалізовувати власні соціальні проекти

19-річний Михайло родом зі Львівщини. Навчається у полтавській медакадемії. Хлопець раніше долучався до подібних таборів. Цей, каже, зацікавив тому, що дає можливість реалізувати власні ідеї.

Михайло:Мій проект заключається в тому, щоб на базі гуртожитків медичної академії почати сортувати сміття, щоб це почали саме студенти, щоб люди побачили, що молодь починає, робить. І вже якщо це получиться, залучити ціле місто.

У програмі «Майстерні відповідального українця» ранкова руханка, перегляд кіно, зустрічі з успішними молодими людьми та командна робота. Один із завершальних етапів – патріотичний квест «Знати і любити Україну». Виконуюча обов’язки директора Обласного молодіжного центру Вікторія Каюн розповідає:: Всі важелі організаційних процесів ми даємо нашим учасникам, щоб вони самі реалізували цей квест. Ми даємо їм лише сценарій, але вони можуть його змінити, запропонувати щось своє. І саме для діточок цього табору, «Джерела», вони реалізують цей квест.

Молодь відбирали за анкетуванням. Усього їх 15 із Полтави та різних куточків області: Гадяча, Решетилівки, Чутового, Кременчука, інших. Богдана – майбутній психолог. Говорить: у табір приїхала, щоб переймати досвід: Я в майбутньому планую зробити свій якийсь громадський проект, пов’язаний з психологічною допомогою. І я думаю, тут буде багато людей, які теж займаються проектами, я б дуже хотіла почути їхню точку зору про це і те, що вони вже пережили, якось це запозичити і навчитися в них.Учасниця «Майстерні відповідального українця» Любов каже: Саме цей проект, в якому ми зараз залучені, допомагає швидше й інтенсивніше залучатися в якісь такі штуки, до яких ти повинен був би досить довго йти в звичайному своєму житті. А тут зараз багато людей, багато можливостей.

На Полтавщині такий табір проводять уперше. Організатор Наталія Гранчак розповідає: ідея виникла давно, але втілити задум змогли зараз, адже минулоріч цей проект виграв грант від обласної держадміністрації. Проте долучили кошти і від громадської організації «Команда небайдужих». По завершенню «Майстерні…» трьох кращих учасників нагородять.Це, звичайно, невелика сума, але достатньо для того, щоб зробити невеличкий міні-гранд. Тобто кошти, зібрані в будиночку Святого Миколая, ми направимо на три гранди. Учасники зможуть конкурувати між собою, претендувати на гранди і потім реалізувати на Полтавщині якийсь свій соціальний проект.

«Майстерню відповідального українця» проводять на базі дитячого табору «Джерело» у селі Клюсівка Новосанжарського району. Діятиме він до 22 серпня.