Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Недбалість людей: у Глобинському районі горить торф

Недбалість людей: у Глобинському районі горить торф

Торф у вогні. Вранці біля  Іванового Селища  Глобинського району спалахнула пожежа. Про це повідомив сільський голова рятувальникам. Вони встановили, що вогонь охопив близько чотирьох гектарів лук.  Гасити торф складно. Адже порода рослинного походження залягає під землю, і щоб загасити вогонь, потрібно перекрити доступ до кисню. Найближча водойма – річка Хорол  розташована за півтора кілометри від місця пожежі, що ускладнює гасіння вогню.

Світлана Рибалко помічник начальника ГУ ДСНС України в Полтавській області: До ліквідації пожежі від головного управління служби з надзвичайних ситуацій Полтавської області залучено 24 чоловіки особового складу, та 11 одиниць техніки. Це рятувальники з Глобинського, Семенівського, Лубенського районів, а також із міста Полтава і Кременчук. Також залучено бульдозер рятувального підрозділу спеціального призначення. Глибина залягання торфовищ у цих місцях складає 30-40 сантиметрів. Найближчі населені пункти знаходяться на відстані трьох, чотирьох кілометрів" "Робота по ліквідації торфяної пожежі на разі тривають. Причини пожежі встановлюються. Але зазвичай такі загорання виникають саме через людський фактор

За даними Укргідрометеоцентру,  до кінця тижня у Полтавській області утримається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу. І в такий період достатньо  одного непогашеного сірника, щоб спровокувати велику масштабну пожежу.