Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Сьогодні не прийнято працювати, голосно розмовляти і відзначати гучні свята

Сьогодні не прийнято працювати, голосно розмовляти і відзначати гучні свята

Віталій Павлович шанує свято Спасу понад 40 років. Раніше ходив освячувати фрукти сам, тепер привів онуків. Каже: дітей треба привчати до стародавніх українських звичаїв. Це старинне свято. Як і раніше, треба продовжувати традиції. Бо ми традиції свої загубили.

Ольга Михайлівна прийшла до храму з медом та квітами. Жінка вірить:  якщо освячені букети розвісити на стінах оселі, то вони оберігатимуть мешканців  від хвороб та сварок. Кажуть, що вони захищають сім'ю від злих духів. Ну, я кожного свята свячу трави і по хаті розвішую.  А тоді ми з них ще й чай п’ємо.

Також жінка вважає, що похід до церкви цього дня емоційно заспокоює та  налаштовує на оптимізм. Ну, я думаю, це дарує якийсь спокій. Також, знаєте, ти духовно готуєшся якось до цього. Це потрібно для сім'ї.

На свято Медового Спаса найважливіше – лише не освятити продукти, а очистити помисли від світських турбот, розповідає отець Василь. За його словами, для цього необхідно змирятися з життєвими негараздами та приймати свою долю такою, якою вона є. Приклад мучеників Маккавеїв зосереджує нашу увагу на тому, щоб і ми несли Хрест свій, який Господь кладе на наші плечі. Щоб ми робили це достойно, з молитвою, із вірою.

Також Медовий Спас або свято Маковея збігається з початком Успенського посту, який триватиме 2 тижні. А під час посту, каже священик, головне – це одночасно духовне і тілесне очищення. Піст і молитва – це як 2 крила птаха. Якщо одне крило пошкоджене, то птах не може піднятися. Так саме і людина: якщо вона дотримується посту і молиться, то вона піднімається над своїми гріхами над землею, піднімається до Бога.

Нагадаємо, раніше на Маковея наші пращури збирали мед з пасік, адже соти у вулику цього дня зазвичай вже були наповненими. За традицією, сьогодні не можна працювати, голосно розмовляти та відзначати гучні свята.