Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві побільшало підприємств, які крадуть воду

У Полтаві побільшало підприємств, які крадуть воду

У Полтаві працівники «Полтававодоканалу» проводять рейди.Завдяки пошукам необлікованої води та незаконних врізок у водогони цього  місяця виявили п'ять  підприємств-порушників. Вони самовільно користувалися системами водопостачання, без укладання договору з комунальним підприємством.

Інна Омельченко, інспектор Інспекції по контролю за водокористуванням: До користувачів, які самовільно підключилися до водопостачання, прикладаються такі санкції: згідно правил користування системами централізованого комунального господарства нараховується рахунок по пропускній спроможності труби діаметром у воду. Якщо ми не можемо виявити, з якого часу абонент підключився, ми нараховуємо кошти за календарний місяць. Це стосується юридичних споживачів.

За останні місяці підприємство виставило претензій за безоблікове користування системами  на суму більше восьмиста тисяч гривень. Одна із організацій розташована на вулиці Заводській. Встановити,  коли був здійсненний врізок у водогін,  складно,  говорить  начальник аварійної диспетчерської служби КП «Полтававодоканал» Ігор Середа.

Приватне підприємство, що на Заводській,  повинно повернути  «Полтававодоканалу»  близько 317-ти тисяч гривень. Чому підключилися незаконно, журналістам коментувати відмовились.

Чоловіче можна вас на пару слів. Ні, не можна. А керівництво ваше? Немає в нас ніякого керівництва.

За підрахунками працівників «Полтававодоканалу»  юридичні особи міста заборгували підприємству близько 7 млн грн. Після попереджень боржникам надання послуг обмежують. Ті, хто незаконними методами зробив підключення водопостачання, мають повернути кошти за спожиту воду. В разі невиконання цих умов керівництво комунального підприємства подає на таких абонентів до суду.

Інна Омельченко, інспектор Інспекції по контролю за водокористуванням: В разі оплати документи на суд не передаються. Після сплати штрафних санкцій проводиться реєстрація цього абонента, заключається договір і платить  він по лічильнику, як всі абоненти.

У середньому за місяць комунальники складають  більше 10 актів з приводу самовільного приєднання до систем підприємства «Полтававодоканал».  Адже такі методи незаконні і розцінюються як крадіжка води та караються  чинним  законодавством.