Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Перевищення норм певного типу бактерій є загрозою для організму людей

Перевищення норм певного типу бактерій є загрозою для організму людей

У затоці Барбара, що у Горішніх Плавнях, раніше зафіксували перевищення  у чотирнадцять разів  норми бактерії  кишкової палички. Також зросла їх кількість і на дитячому пляжі по вулиці Конституції. За даними міського відділу епідеміологічних досліджень, останні зразки із водойм - у рамках відносної норми. Зміна показників кількості бактерій залежить від потрапляння до водойм стічних вод та швидкості самоочищення води. Також водойму перевірили на вміст холерного вібріону,  розповідає завідувач відділу епідеміологічних досліджень  Антоніна Волик: "У нас дослідження проводяться і на холерний вібріон щотижнево, це ми теж ведем такі моніторингові дослідження, у нас холерний ніколи не виділявся, ну були роки коли виділявся нетоксичний холерний вібріон, тобто той, який холеру не викликає" 

Перевіряють зразки води з міських водойм та річок поблизу навколишніх сіл щотижня у лабораторних умовах, розповідає завідувач мікробіологічної лабораторії Алла Петренко: Якщо у нас виникає така якась необхідність, то ми проводимо дослідження на патогенні мікрофлори, на стафілокок" 02.18  02.25 "Бактерії групи кишкової палички, ентерококи і шеріхіоколітермотолерантна, та, що визиває у людей  гострі кишкові захворювання

Якщо у воді виявили перевищення норми певного типу бактерій, то купання в ній може викликати серйозні хвороби. Особливо схильні до них  діти, в організм яких може потрапити вода з небезпечною  інфекцією, розповідає завідувач відділу епідеміологічних досліджень Антоніна Волик: "Через воду можуть передаватися"  "дизентерія може передаватися, дуже добре зберігається сальмонела в воді і вірусний гепатит а може передаватися через водний фактор, тому збудників дуже багато і якщо батьки ведуть на такі пляжі дітей"  "то звичайно треба слідкувати щоб діти під час купання та ниряння не заглатували цю воду" 

Навіть невелике перевищення норми кількості бактерій у водоймі може стати причиною небезпечної для організму людини інфекції. Тому  після кожного походу на пляж потрібно ретельно мити руки або приймати душ.