Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Миргород готується до четвертого фестивалю ножових майстрів

Миргород готується до четвертого фестивалю ножових майстрів

До містечка майстрів з'їжджаються ковалі. Вони облаштовують робочі місця та реманент для четвертого українського фестивалю ножових майстрів імені Петра Федоряки.

Роман, коваль з Трудолюба, учасник фестивалю: одні із добровольців, шо нонсенсом являється для ковалів, вони пішли захищати країну, завжди ковалі були в обозі, вони не воювали на передовій, і ніколи не гинули так масово, як у нас за трохи більше 1, 4 місяці  загинуло 6 наших ковалів.

За словами  співорганізатора фестивалю Дмитра Горячкіна,  програму  патріотично-культурного дійства оновили новими майстер-класами, атракціями та мистецькою програмою.мы что-то хорошее берем с прошлых, что-то добавляем, что-то понравилось людям, мы применили, как вот закувать весилля, в позапрошлом году мы его придумали, в прошлом была очередь, в этом продолжим, поменяем формат, это детские соревнования ковальские, а также мы добавляем немножко миргородских талантов, которых мало знают.

У кузнях працюватимуть більше двох десятків  ковалів з різних областей України. Вони покажуть лиття латуні та бронзи, народження дамаської сталі та створення клинка, "закують весілля" та навчать всіх охочих ковальській справі.  Традиційно майстри куватимуть  сонячний годинник.  Минулорічний подарунок,  присвячений  пам'яті кременчуцького коваля Дмитра Назаренка, який 2014 року загинув під Ілловайськом, у  так званому  "зеленому коридорі",  уже встановили. Говорить  начальник управління архітектури та містобудування Миргородської міської ради Оксана Бессонова: З давніх-давен ковальство було справою українських козаків, тому цей третій годинник, який присвячений молодому воїну-ковалю, загиблому  в АТО Дмитру Назаренку  було вирішено встановити у Сквері козацької слави, як символ незламності українського духу.

Третій сонячний годинник  викували у формі меча. Виріб складається з із 25 деталей: на циферблаті-щиті час відраховують  стрілки-мечі.  Про символіку  годинника розповідає коваль Роман: меч вістрям вниз означає, шо людина-коваль завершив битву,  просто людина завершила в цьому житті, якби лицар, який закінчує  лицарську кар'єру по сучасному, він втикає меч і все, якщо вістрям до гори, то це до бою…Якщо вістрям вниз - він уже не може…...от така склалася ситуація, він уже не може, він   кував довгі клинки, шаблі.

Яким буде четвертий  найбільший в Україні  кований часомір, створений на ковальському фестивалі 19 серпня, ми розкажемо у наступному сюжеті.