Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві відбулися святкові богослужіння

У Полтаві відбулися святкові богослужіння

Успіння Пресвятої Богородиці - одне з найбільших свят церковного року. У Свято-Успенському кафедральному соборі духовенство та прихожани зібрались для спільної молитви.

Кожен до Богородиці звертається зі своїми словами. Я звертаюся з проханням миру для всієї нашої землі. Буде мир на нашій землі- буде мир у наших сім’ях, звертаюся за здоров’ям для своїх рідних, близьких.

Молюсь за своїх дітей, за внуків, за маму, за сестер. Аби Бог дав усім здоров’я. А там за мир молюся, аби дав Україні миру, і хорошу богобоязливу  голову, щоб керувала Україною якнайлучше. 

За близьких, за тих, хто загинув, за тих, хто там зараз захищає нас. 

Молюся за мир на нашій землі. Це надзвичайно важливо, буде мир- буде життя, щастя і добробут. А також надзвичайно важливе здоров’я моїх рідних, друзів, колег і людей, які мене оточують.

 Успіння Пресвятої Богородиці вирізняється з-поміж інших свят в літургійному плані. Саме цього дня в храмах правлять Єрусалимську ранкову службу-богослужіння, яке здійснюється лише двічі на рік – в Страстну п’ятницю і на Успіння. В Україні головні Лаври країни православні Києво-Печерська, Почаївська, Святогірська та Греко-Католицька Унівська присвячені цьому святу. В Полтаві ж на честь цього свята названий  Свято-Успенський кафедральний собор.

У народі вірили, за погодою на Успіння можна визначити, якими будуть осінь та зима. Якщо йде дощ, то вологу погоду слід очікувати упродовж наступних 40 днів. Якщо випала роса,  протягом найближчих 40 днів буде тепла й суха погода.