Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Загиблих і зниклих безвісти в Іловайську вшанували на Соборному майдані в Полтаві

Загиблих і зниклих безвісти в Іловайську вшанували на Соборному майдані в Полтаві

На Соборному майдані встановлюють стіну  пам’яті з сотнями світлин. На них полеглі в АТО бійці з Полтавщини. 30 -  загинули в Іловайську.  Родичі, побратими матері та дружини запалають свічки та згадують хлопців. 

Ігор Мочалов, батько загиблого бійця: У нас були збори в Тернополі і ми прийшли до висновку: не достатньо проводити акції в Києві, а провести вже за місцем проживання батьків

Доброволець Олександр Горячевський один з перших, хто загинув в Іловайську  від осколків гранати під час спроби вивести групу бійців із оточення.

Тетяна Горячевська, мати загиблого бійця: Останнього разу ми спілкувалися 14 серпня, а потім він був відключений телефон. І потім 19 вже все.

Крім загиблих в «Іловайському котлі» є безвісти зниклі. Серед них троє полтавців. Ігор Юрковець, Ігор Ткаченко, Олексій Шевлюга .  Син Лідії Місюренко перебуває в полоні 1 тис.174 дні. Борис один з перших волонтерів , хто їздив на схід

Лідія Місюренко, Голова комітету союзу матерів «Захист»: Ніхто їх не шукає, одні балачки

Сергій Литвиненко був поранений 20 серпня під Іловайськом. Тоді чоловіка звідти вивезли.  Боєць батальйону «Азов» говорить: дивом вдалося уникнути виходу  "зеленим коридором".

Сергій Литвиненко, боєць батальйону «Азов»: мені здається, що була задача знищити добровольчі батальйони. Чому? Тому, що ми їхали через Старобешево, перетиналися з батальйоном «Кривбас», бо ми піднімали в якійсь мірі дух 

14 серпня Головна військова прокуратура оприлюднила результати розслідування причин і обставин Іловайської трагедії.  Єдиним винуватцем назвали  Збройні сили Російської Федерації. Однак родичі загиблих не згодні з такими висновкам. Тому і надалі  наполягатимуть на об’єктивному розслідуванні.

Ігор Мочалов, батько загиблого бійця: Це втрати, які можна було уникнути, аби керівництво АТО реагували на зміну ситуації 

 На майдані провели поминальну молитву за загиблими військовослужбовцями. За даними Генеральної прокуратури України,  в Іловайську загинули 366 українських військових, 300 - потрапили у полон,  ще 158 – досі вважають зниклими безвісти.