Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Дмитро Купченя
Дмитро Купченя

У Біївцях Лубенського району провели свято «Народ мій є, народ мій завжди буде"

У Біївцях Лубенського району провели свято «Народ мій є, народ мій завжди буде"

Односельці бережуть пам’ять про нього –  простого сільського парубка, сина своїх батьків. На святі ми зустріли засновника музею Василя Симоненка. Він розповів: тоді, у 90-х, починали без копійки грошей і без якогось досвіду музейної діяльності, на голому ентузіазмі.

«Україно! Ти для мене диво!» – слова Симоненка як лейтмотив урочистої частини свята. Виступи кращих творчих колективів району; щире спілкування.  На біївському майдані представили вироби усіх без винятку сільських рад, об’єднаних громад Лубенщини.

Вишивка, ткацтво, гончарство, ковальство, вироби із дерева, наїдки – усе автентичне. Голова райдержадміністрації розповідає: зірок, артистів-гастролерів навмисне не кликали: хай люди побачать, що і тутешні не гірші.

У постаті Симоненка тутешні бачать не тільки великого поета, а й можливості для туристичного розвитку регіону. Розробляють літературні маршрути, дбають про інфраструктуру. От тільки дістатися до  хати Симоненка непросто – через брак вказівників. Принаймні, наша знімальна група їх не побачила. Однак стежки до музею-садиби не заростають. Дмитро Купченя, Павло Лопатюк, для полтавських телев новин.