Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

На обласних змаганнях вальників лісу переміг Олександр Найда

На обласних змаганнях вальників лісу переміг Олександр Найда

Це 20-ті змагання лісорубів. Цьогоріч у них взяли участь 6 вальників -  представники із Кременчуцького, Лубенського, Пирятинського, Гадяцького, Полтавського та Миргородського лісових господарств.

Микола Чумак, заступник начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства: Мета цього конкурсу – виявлення найкращого по професії звалювальник лісу, яку є однією з найпочесніших і важливих в лісовому господарстві.

Вибирали найкращого за п’ятьма етапами.  Один із них – обрізання сучків.

Андрій Грушицький, суддя змагань: Починаємо з колоди, яка закріплена сучками, певна кількість сучків. І саме головне тут – обрізати, щоб було в рівень із стовбуром. Не було завищень і заглублень. Чим вище заглублень і завищень, це заробляє учасник штрафні бали.

Сергій Глушко допустив 4 виступи сучків. Він представляє на змаганнях Лубенськиий лісгосп. Розповідає, що бере участь вшосте і вже посідав призові місця. Сергій Глушко, учасник змагань: усі старі знайомі, поспілкуватися. Хтось якісь більше навички привезе, хтось менші. Спомнить: де, які кращі пилки, краще, що за рік помінялося.

Вальник із Полтавського лісгоспу Максим Коршунов замінив пильний ланцюг за 32 секунди.  Каже: головне побороти хвилювання під час змагань. Максим Коршунов, учасник змагань: На шину не попав цеп  - і все, уже затруднєніє. плохо, на первом конкурсе погано.

Найскладніший етап для учасників останній – звалювання дерева. Судді його оцінюють найбільше - у 660 балів. Звертають увагу на правильність спилу та техніку безпеки. А особливо – на точність звалювання.

Андрій Грушицький, суддя змагань: Виставляється колишок на відстані від деревини, на  відстані 15 метрів. І все залежить від точності падіння дерева. Якщо він попадає, то це максимальна кількість балів.

Вальник із Гадяцького лісгоспу Олександр Найда бере участь у змаганнях 14 разів. У більшості з них переміг. Не винятком стали і цьогорічні.  Каже: під час проходження останнього етапу враховував нахил дерева та напрямок вітру. Загалом, розповідає, готувався до змагань кілька тижнів на базі свого господарства.

Олександр Найда, учасник змагань: Це кожний день в лісі ми працюємо. Ту ж саму роботу, що і тут на змаганнях. Так же само валяєм дерева, так же само його розпилюєм, так само ми обрізуєм сучки, так само розбираємо пилу.

Призові місця посіли представники Пирятинського та  Полтавського лісгоспів. Переможець захищатиме область на всеукраїнському етапі у вересні цього року.