Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Першокласники двох шкіл Полтави вчитимуться за проектом «Інтелект України»

Першокласники двох шкіл Полтави вчитимуться за проектом «Інтелект України»

Шестирічна Вероніка відвідувала підготовчі заняття до школи, тому уже сформувала для себе суть навчального процесу.

Вероніка Дуткевич, першокласниця: Вчителі роблять навчання, щоб дитина була розумна.

Здобуватиме знання Вероніка у Полтавській гімназії №17. Дівчина пройшла відбір до класу, де вчитимуться за науково-педагогічним проектом «Інтелект України». Мама Дар’я каже: випробувати нову методику зважилася після прочитаних і почутих відгуків.

Мама першокласниці Вероніки: Вони не будуть сидіти 45 хвилин і монотонно щось робити. Вони будуть переключатися з одного процесу на другий Тут вони поспівали. Тут уже помалювали, тут вивчили літерки. Це, мені здається, цікаво, бо мозок дитини задіяний різними процесами.

Перша вчителька Вероніки має майже тридцять років досвіду. Але, говорить Жанна Капустянська, перед початком цього навчального року хвилюється. Вона та тридцять чотири першокласники пілотуватимуть новий проект. А, відповідно, буде інший підхід до навчального процесу. Зокрема, завдання діти виконуватимуть із залученням ігрових персонажів: Знайки, Незнайки, Центаврика або ж Адаптера.

Жанна Капустянська, вчителька 1-А класу Полтавської гімназії №17: Тобто, кожне завдання ми виконуємо і вчитель повинен пояснити, для чого ми це робимо. Дітки, давайте ми зараз зробимо те і оте. Допоможемо Кнопочці чи допоможемо Поспішайкові і разом з ним ми навчимося тому, тому і тому. Тобто діти постійно чують оцю мотивацію.

Це допоможе закріпити інтерес до навчання та аналізувати здобуті вміння, а не просто насичувати дитину знаннями. Розвиватимуть у школярів і логічне мислення. Окрім традиційних предметів будуть й інтегровані. Зокрема, «Людина і світ» поєднуватиме природознавство, основи здоров’я та трудове навчання.

Олена Голтвяниця, директор Полтавської гімназії №1: Перехід до концепції «Нова українська школа» - я його в даному проекті і в даній програмі побачила. Бо це дійсно формування ключових предметних компетентностей на всіх абсолютно уроках.

Вчителі проекту проходять підготовку та отримують відповідний сертифікат. Для учнів розробили спеціальні зошити. У гімназії планують, що учні здобуватимуть знання за новітньою методикою протягом усіх років навчання. Також з першого вересня цього року на Полтавщині чотири школи запроваджуватимуть Державний стандарт початкової середньої освіти.