Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

В школах Полтавщини будуть тематичні тижні, елементи гри та більше рухливості

В школах Полтавщини будуть тематичні тижні, елементи гри та більше рухливості

Проект «Нова українська школа» змінює підхід до навчання.  Відтепер на заняттях  у школах використовуватимуть елементи гри, урізноманітнять рухливість і зменшать навантаження. Робитимуть це, аби заохотити 6-7-мирічних дітей до навчання. Розповідає директор Горішньоплавнівської школи 1-3 ступенів Ольга Сень: Зацікавити – це означає розробити навчальні плани, які відповідають віковим особливостям і втілювати їх успішно в життя. Нові стандарти – це рухлива активність дітей, це відкритий простір, це можливість творчої реалізації дитини.

Ще однією новацією в галузі освіти стануть тематичні тижні. Кожні 7 днів обиратимуть спеціальну тему, з якою будуть пов’язані всі навчальні предмети. Ольга Сень: Вже розроблена тематика і патріотичного спрямування, і виховання здорового способу життя, і природничого спрямування, і екологічного. Тобто, кожен навчальний тиждень має певний девіз, певну назву.

За словами директора Кременчуцької школи Ольги Шиян, від «Нової української школи» не буде стабільного і довготривалого ефекту, адже не змінюється повністю зміст навчального процесу. До того ж,  програми поки що не адаптовані під сучасних дітей.

Ольга Шиян, директор Кременчуцького ліцею № 30: Це ті засоби чи заходи, які просто десь щось трошки пом’якшують, але вони докорінно систему не змінюють. Це знаєте, як коли температура, а ти просто випив таблетку «Аспірину». А тут треба радикально щось змінювати в самих підходах, в системі навчання, і взагалі, тому що змінились діти.

На Полтавщині цього року до концепції «Нової української школи» залучать 4 загальноосвітні заклади. Це Кременчуцький ліцей № 30, Полтавська школа № 37, Горішньоплавнівська школа № 3 і Решетилівська школа 1-го ступеню. Про це розповіла заступник департаменту освіти і науки Полтавської адміністрації Олена Харченко: Ці школи мають по 2 класи, і саме в цих класах з 1-го вересня почне впроваджуватися пілотний проект стандарту початкової і середньої освіти. Діти як вивчали математику чи іноземну мову, так їх і вивчатимуть. Зміст навчання докорінно увесь змінитися не може, але змінюєть саме наповнення навчального процесу.

Українські педагоги початкових класів пройдуть спеціальну підготовку, аби по-новому навчати дітей. На спеціальні дистанційні та очні курси з державного бюджету спрямують 1 мільярд 800 мільйонів гривень. Саме для Полтавщини на формування «Нової української школи» надали 35 мільйонів, повідомив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей: Це є кошти на підвищення професійного розвитку вчителів, які візьмуть 1-ий клас. Це 520 мільйонів на створення дистанційного курсу, 600 мільйонів – на створення навчального середовища. І ще окремо 54 мільйони скеровуємо на  створення електронної платформи. Тому що ми розуміємо, що якщо ми вимагаємо від вчителя нових підходів, то вчителя треба навчити.

Нагадаємо, проект «Нова українська школа» передбачає зміни в галузі початкової освіти і вперше стартує з вересня 2017-го року. Він охопить близько сотні українських шкіл. В 2018-му по-новому навчатимуть вже всіх першокласників країни.