Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Логвиненко
Юлія Логвиненко

Жителі Максимівки Кременчуцького району власноруч зводять нову церкву

Жителі Максимівки Кременчуцького району власноруч зводять нову церкву

Це центральна частина храму + Там плануємо ставити панахидний столик. Середина храму – це за традицією церкви це тетрапод.

Храм почали будувати два роки тому. Кошти жертвують усі охочі. Нині в побудову вклали близько трьохсот тисяч гривень.

Ліна Слюсар, скарбник Свято-Успенського храму:, Ходили небайдужі люди по хатах, збирали гроші, приносили в церкву люди здавали гроші. До мене додому несуть, так як я скарбник. Зараз скриньки поставили в магазинах.

Тільки - но назбирають на черговий етап будівництва, наймають підрядчика. А в підсобниках – самі селяни.

Вадим Пилипенко, учитель Максимівської школи: Жителі села Максимівки збирали такий суботник імпровізований. Дуже багато жителів долучалися, просто бачачи, що тут ідуть роботи. І ставали таким ланцюжком і перекидали цеглу.

Про свою церкву селяни мріють давно. Двадцять років тому жителі Максимівки звернулися до єпархії з проханням виділити їм священика. Правда, у листі написали неправду, наче для нього і хата, і церква є.

Марія Михайлик, жителька Максимівки: 

І вони прийшли. Він каже: я священик. Ми приїхали до вас. Покажіть, пожалуйста, де церква, де наша хата. А воно стоять: ні церкви немає, ні хати. + А священик він такий сміливий. Він каже: нема? де ваша хата? Заходим і начинаєм править.    

Півроку хата баби Каті була в селі за церкву. Згодом її облаштували в будівлі магазину. Там службу правлять й досі.

Отець Іван, настоятель Свято-Успенського храму: Можливо, це і є одним із причин того, що люди не дуже відвідують храм у зв’язку з тим, що раніше приходили сюда купувать хліб

Аби добудувати новий храм, залишилося звести купол – на нього збирають гроші. За ті роки, що зводять церкву, селяни пожертвували десятки ікон.