Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Обласний театр ляльок незабаром розпочинає ювілейний сезон – 80-ий!

Обласний театр ляльок незабаром розпочинає ювілейний сезон – 80-ий!

Нові проекти та вистави для дітей із районів Полтавщини. Обласний театр ляльок незабаром розпочинає ювілейний сезон – 80-ий. Про сучасні проблеми театралів та те, що саме готують для глядачів – дивіться у сюжеті Лілії Пархоменко.

За майже 80 років свого існування Полтавський обласний театр ляльок здолав багато проблем, говорить керівник літературно-драматургічної частини закладу Єгор Ткаченко. За його словами, нині серед труднощів – брак сучасних українських авторів, які б писали п’єси для лялькових театрів і для дітей, і для дорослих.

Єгор Ткаченко, керівник літературно-драматургічної частини Полтавського обласного театру ляльок: Аудиторія більше у нас дитяча. Але є такий певний стереотип, який ми, думаю, зламаємо з певним часом. Це те, що дорослі глядачі вважають, що в Полтаві є театр ляльок, але це театр лише для дітей. Насамперед хочу сказати, що зараз в репертуарі театру є 9 вистав для дорослого глядача, починаючи від 16 років десь приблизно.

У новому театральному сезоні планують раз чи двічі на місяць організовувати вистави для дорослих. Також розпочнуть роботу над новим проектом, щоб залучити до лялькового театру більше молоді.

Оксана Йосипенко, режисер заходів і свят Полтавського обласного театру ляльок: Вистава планується дуже сучасною, абсолютно адаптованою до нашого суспільства. Тому маємо надію, що ми теж знову вирізнимося серед театрів України.

За минулий рік ляльковий театр заробив більше мільйона гривень. Із обласного бюджету заклад фінансують приблизно на 90%.

Валентина Вождаєнко, заступник начальника Управління культури Полтавської ОДА: Саме за закриття нашого театрального сезону, це червень включно, театр заробив 800 тисяч гривень. Тобто ціна квитка залишилась незмінна, але розширилися послуги.

У ювілейному 80-му сезоні продовжать співпрацю із районами Полтавщини. Заступник директора театру ляльок Анжеліка Остапенко каже: останні роки до дітей області не їздили, тепер – відроджують ці традиції.

Анжеліка Остапенко, заступник директора Полтавського обласного театру ляльок: Відділи культури нам допомагають, а от відділи освіти – ми зараз знову контакти з ними робимо для того, щоб вони допомагали. Тому що, ну як? Це дітей, як на районах, в районний будинок культури треба підвезти, якщо біля району, там з селищ.

Полтавський обласний театр ляльок заснували 28 жовтня 1938 року. У репертуарі закладу нині більше 60-ти вистав.