Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Чому пенсіонерка не може отримати інсулін у Полтавській аптеці?

Чому  пенсіонерка не може отримати інсулін у Полтавській аптеці?

Валерія Ульянова  не може отримати безкоштовний інсулін за рецептом. У одній із Полтавських аптек жінці сказали, що його  поки що немає. Коли він з’явиться, дізнавалися разом із  пенсіонеркою  Лідія Ритченко та Микола Янко.

У пенсіонерки Валерії  Ульянової цукровий діабет. Хворіє жінка 37 років.  Раніше, вона приймала таблетки. Але для того, щоб цукор  у крові не знижувався, їй необхідно робити ін’єкцію. Коштів на препарат у Валерії Антонівни не має. Каже: за рецептом у аптеці отримати Фармасолін вона не може.

Валерія Ульянова, інсулінозалежна: В феврале была задержка. Ну дети купили мне. Флакон стоял 190 гривен. Сейчас опять задержка. Опять нету, флакон уже стоит 250 гривен – это на 25 дней. Ну, мне пенсионерки, трудновато платить эти деньги. Я дума, я не одна такая.

Вкотре жінка прийшла до аптеки, щоб дізнатися коли з’явиться препарат.

Микола Коназ, завідуючий завідувач Полтавською комунальною  аптекою № 205: Доброго дня! Завідуючий цією аптекою.

Валерія Ульянова, інсулінозалежна: Доброго, как получить инсулин «Фармасулин»?

Микола Коназ, завідуючий завідувач Полтавською комунальною  аптекою № 205: На даний момент інсулін закінчився. Я думаю, що поставка буде найближчим часом. Можливо сьогодні-завтра вже прийде на склад. І я думаю, що до кінця цього тижня ви його отримаєте.

Валерія Ульянова, інсулінозалежна: Ну, хорошо, а как мне эту неделю жить?

Микола Коназ, завідуючий завідувач Полтавською комунальною  аптекою № 205: Ну я ж кажу можливо це сьогодны чи завтра буде.

Отримати безкоштовний інсулін за державною програмою «Доступні ліки» можна через мережу комунальних аптек «Полтавафарм». Перебоїв із поставкою препаратів до аптечних пунктів нині немає. Заявки на кількість необхідних інсулінів робить лікар-ендокринолог.

Сергій Горбань, заступник директора ПОКП «Полтавафарм»: На нинешнее время, то проблем нету. Хотя заявки идут. Поставщики раз, может быть два раза в месяц, привозять. Опять  же ж все зависит от оплаты. И по-этому новый человек, заведующая дзвонит. Тогда уже может ни сразу через день-два, если это Полтава, то может комерческий удоволитворит эту просьбу.

Після заявки від лікаря інсулін замовляють у виробника і вже потім він приходить на склад. Переважно на початку місяця. Потім препарати розвозять по аптеках. Але бувають випадки, коли хворі приходять отримати його вже після того, як заявку зробили. Тоді може бути затримка, але не надовго.

Тамара Бабич, начальник комерційного відділу ПОКП «Полтавафарм»:Якшо прийшов вчора хворий, він його не отримав, сьогодні до нас приїжджає завод «Фармак». Він поставки робить нам раз в неділю. Замовлення було в останніх числах минулого місяця, тобто сьогодні ми отримуємо Фармак. Завтра, як мінімум в аптеці він буде, людина його отримує, ніяких пролем я в цьому не бачу.

Тамара Бабич говорить: у випадку, коли людині потрібен препарат терміново, на складах є перехідні залишки  інсулінів. А тому хворому потрібно звернутися до завідувача аптеки, який допоможе вирішити це питання. Нагадаю, за урядовою програмою «Доступні ліки» безкоштовні препарати можна отримати лише за рецептом від лікаря. Він дійсний протягом 30-ти днів.