Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Кампанію #ЗнімайРожевіОкуляри презентували у Полтаві (відео)

Кампанію #ЗнімайРожевіОкуляри презентували у Полтаві (відео)

Знеболення – це право кожного. Така основна мета інформаційної кампанії #ЗнімайРожевіОкуляри, яку презентували у Полтаві. На ній говорили про ігнорування деякими лікарями правильних схем призначення знеболювальних. Подробиці у сюжеті Карини Москаленко.

Один із учасників кампанії Андрій Роханський говорить: деякі лікарі не дотримуються наказів Міністерства охорони здоров’я та міжнародних стандартів щодо призначення знеболювальних. Тяжкохворий пацієнт повинен приймати препарати 6 разів на добу. Та загальна тенденція, каже, утричі менша.

Андрій Роханський, директор ГО «Інститут правових досліджень та стратегій»: Проведены опросы в 3 областях (Полтавской, Сумской и Кировоградской) было подробно опрошено 20 человек. Так вот, из 20 человек только в 1 человека достигнута цель этих препаратов. То есть он не испытывал сутки болевого синдрома.

У 2013 в Україні з’явився таблетований морфін. Один із спікерів презентації кампанії #ЗнімайРожевіОкуляри Олексій Загребельний говорить: зміни у законодавстві дозволяють пацієнтам покращити свій стан.

Олексій Загребельний, керівник ГО «Клуб "Шанс"»: Ампульні препарати і їх використання і сама процедура була прив’язана до медичних закладів. Якщо морфін раз чи два рази на день приїздила спеціальна бригада швидкої і часом відбувалося так, що людина відчуває такий біль, що морфін не знімав повністю. То люди можуть самостійно контролювати свій біль.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Ігор Куделич каже: проблем із забезпеченням знеболювальних препаратів в області немає.

Ігор Куделич, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА: «Полтавафарм» комунальне підприємство замовляє ці ліки. Розповсюджує по всій аптечній мережі відповідно до потреб пацієнтів. І аптечні працівники по рецепту відпускають до 15 днів (відповідно до Постанови № 333) вказані лікарські засоби.

Сергій Горбань, заступник директора ПОКП «Полтавафарм»: Все у нас єсть. Проблем на сьогоднішній день ніяких немає. Забезпечені всі нормально. Іде ріс таблетірованих із 14 року, то іде ріст цих наркотиків.

Нагадаємо, інформаційна кампанія #ЗнімайРожевіОкуляри розпочалася з квітня 2017 року.