Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Полтавці вірять у демократію та свободу слова

Полтавці вірять у демократію та свободу слова

Свобода думки і слова, повага до особистої гідності, влада народу –цінності демократичного суспільства. У Міжнародний день демократії таку систему державного устрою обговорили з полтавцями Лілія Пархоменко та Павло Лопатюк.

Пан Олег 29 років займається військовою справою. Каже: Збройні Сили виконують одну із важливих ролей для забезпечення демократії – захист територіальної цілісності.

Олег, військовий: Міняється все в нашій країні поступово. Відчувається, як дороги строять, до людей відносяться, ну і так далі.

Доктор історичних наук Людмила Бабенко розповідає: походить демократія зі Стародавньої Греції. Першими її проявами на території України умовно можна назвати народні віча Київської Русі. Пізніше – Козацьку державу.

Людмила Бабенко, доктор історичних наук:   Можна говорити, що лише на території українських земель відбувалося становлення протореспубліканського ладу, оскільки вся Європа була монархічною.

Чи існує демократія в Україні зараз, запитуємо у полтавців.

Голос:  Демократія – це влада народу. В Україні? Ну, канєшно, існує, але так, притісняється, скажем так. Ми ж ідем в Європу, тому нормально, буде демократія, я думаю.

Голос: Откуда та демократія в Україні?   Нема порядка, нема хазяїна, і в Полтаві, і в державі нема хазяїна.

Голос: Де виховані люди, там я відчуваю демократію. Ну на жаль, ще багато впливу радянських часів відчувається і в країні, і в нашому місті.

За словами адвоката Едуарда Волкова, демократія не існує без дотримання законодавства громадянами.

Едуард Волков, адвокат: Не можна говорити, що в Україні демократії немає. Вона є. Тільки під час того, як кожен із нас реагує на закон.  Дуже багато зараз бачимо, що різні партнери України на міжнародній арені, з заходу, сходу, півдня, акцентують увагу на дотриманні європейських демократичних цінностей. Але ми повинні розуміти, що в Європі люди чітко дотримуються закону.

Депутат Полтавської міськради Олександр Глазов каже: устрій в Україні частково змінився після Революції гідності.

Олександр Глазов, депутат Полтавської міськради: Ввійшли нові люди, змінились системи, в яких працюють. Звісно, не на 100%, на жаль, проте зміни відбулися.

Людмила Бабенко, доктор історичних наук:   Українське суспільство нарешті усвідомило, що воно може втратити. І на терезах вагів опинилося те, що ми надбали за роки незалежності, якими ми стали і чи хочемо ми це втратити, хочемо стати іншими, повернутись в авторитарний режим.

Міжнародний день демократії проголосила Генеральна асамблея ООН у 2007-му. Це свято відзначають щорічно 15 вересня.