Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Вчителі, лікарі, підприємці, чиновники взяли до рук зброю

Вчителі, лікарі, підприємці, чиновники взяли до рук зброю

Вчителі, лікарі, підприємці, чиновники взяли до рук зброю, щоб навчатися захищати свою країну. У Кобеляках відбувається польовий збір районного батальйону територіальної оборони. Досвідчені інструктори навчають військовій науці. Докладніше  - у сюжеті.

Фельдшер Олександр Янча в дитинстві мріяв стати військовим. Але не склалося. Тепер навчається тому, що повинен знати кожний солдат. Каже, на дитячі забавки це мало схоже.

Олександр Янча, фельдшер: З дитинства ми тільки читали книжки і переглядали телефільми в яких партизанили. І в дитинстві грали в «войнушки», як кажуть в народі. Але зараз я відчуваю відповідальність за те, що це тяжка справа.Мрії дитинства можуть збуватися. Ну насправді ти розумієш, що це тяжка справа.

Інструктор Микола навчає як правильно створити блокпост, проводити огляд автомобіля, охороняти територію. Від цих, на перший погляд, дрібниць може залежати не одне людське життя. 

Микола, інструктор: За цим, дійсно, стоїть людське життя. Тому що єслі блок пост пропустить ворога чи повезуть зброю, чи провезуть другі це постраждають це постарждають мирні граждани, а также само і воєнні.

Як правильно проводити розвідку, затримувати диверсантів, поводитися на замінованій ділянці та самому встановлювати міни, атакувати і захищатися, допомагати пораненим всьому цьому «тербатівців» навчають професійні військові інструктори. Багато з яких воювали на Сході. Таке навчання вкрай корисне для тих, хто війну знає лише з кінофільмів та книг.

Таміла Шевченко, керівник штабу навчань: Ці навчання проводяться, щоб наші чоловіки уміли володіти зброєю, проходити навчання і  розуміти як себе поводити в тих чи інших військових ситуаціях.  Тут переважна більшість людей, як ніколи не тримали автомат в руках.

Збори триватимуть три доби. Учасники  житимуть у польових умовах. Кобеляцький батальйон територіальної оборони створили 2014-го одним із перших на Полтавщині. У його складі лише добровольці. Це вчителі, медики, бізнесмени, депутати, чиновники. Загалом 270 чоловік. У військовому вишколі беруть участь всі тербатівці. І не лише чоловіки, а й жінки.