Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Телепроект «Ти молодий» на «ЛТАВІ» змінює формат

Телепроект «Ти молодий» на «ЛТАВІ» змінює формат

Проект «Ти молодий» в ефірі на телеканалі «Лтава» вже 19 років. Фактично, це єдина телепрограма у медіапросторі регіону, яка системно і активно висвітлює життя полтавської молоді у всій його багатовекторності і багатогранності, не обминаючи проблем. Телепроект неодноразово змінювався: і ведучі, і комп’ютерний дизайн, і форми подачі. Донедавна це був щотижневий тележурнал. Але ми розуміли і відчували: для сучасної молодіжної аудиторії потрібні концептуально інші формати. Це підтверджував і аналіз динаміки переглядів   програми , і результати соціологічного дослідження тематичних вподобань нашої телевізійної аудиторії («ЛТАВА» цього року вперше замовила соцдослідження глядацької аудиторії завдяки підтримці проекту «Голос місцевих ЗМІ» та фундації Томсона).

Ми поставили для себе амбітну мету: перетворити проект «Ти молодий» в інтерактивну мультимедійну платформу, дискусійний майданчик  для молоді Полтавщини, де у прямому ефірі, із залученням соцмереж обговорюватимуться найгостріші і найвідвертіші теми, народжуватимуться нові ідеї і соціальні ініціативи.

Для апробації своїх планів і намірів ще влітку, до старту оновленого проекту, запросили через соцмережі на зустріч у прес-центр «ЛТАВИ» усіх бажаючих небайдужих молодих людей, представників різних молодіжних організацій. Зустріч вийшла бурхливою, викристалізувалося чимало тем і проблем для майбутніх випусків програми. А головне: ми відчули що полтавська молодь однозначно сприймає «ЛТАВУ» в статусі суспільного мовника як медійну платформу для свого спілкування.

Зміна формату проекту передбачала перехід на дискусію в студії у прямому ефірі. А відтак постало питання: інтер’єр студійного майданчика. Часу і коштів було обмаль.

Креативні ідеї комп’ютерного дизайнера телебачення Олени Шарбенко, менеджерські здібності  та ініціатива завідувачки редакції програм для дітей та юнацтва Наталії Святцевої, умілі руки і великий ентузіазм вихованців лтавівської дитячої студії телебачення «Разом» - і за місяць з’явилися нові, нехай прості, але стильні й «атмосферні» декорації.

Ще раз переконались: коли команда об’єднана ідеєю і бажанням змін – все працює на результат.

І ось перший прямий ефір. Тема: студентське життя поза межами аудиторії; адаптація першокурсників: загрози великого міста і виклики самостійності. Ведучі Лілія Сологуб і Валерія Пономаренко (до речі, обидві колишні вихованки дитячої студії телебачення «Разом», що вже понад 20 років існує на «ЛТАВІ») підготували кілька цікавих реаліті- сюжетів зі студентського життя, якими ілюстрували діалоги гостей студії.

Під час прямого ефіру одна з ведучих постійно відстежує у соцмережах в онлайн режимі коментарі та відгуки глядачів (програма транслювалася одночасно і на фейсбуці).

Тему наступного прямого ефіру теж визначили після попередніх дебатів з молодіжним активом: громадська активність і громадянська свідомість. Гостям студії – експертам цього разу доведеться коментувати відео з несподіваними експериментами і тестами.

487 переглядів першого випуску програми – можливо, це ще не підстава радіти. Але ж це  в рази більше ,ніж мали програми попереднього формату. І це лише початок. Активне анонсування на всіх платформах «ЛТАВИ», сторінка «Ти молодий» у фейсбуці, сподіваємось, підтягне цільову аудиторію до нашого проекту. А відвертий діалог, болючі вибухові теми зачеплять не лише активну, мотивовану молодь, а й транзитних глядачів – скептиків. Саме це і буде індикатором довіри до нас як до суспільного мовника.