Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Дмитро Купченя
Дмитро Купченя

Виставку «Україно, ти – моя родина, ти моя єдина, матінко земля» презентували у музеї Панаса Мирного

Виставку «Україно, ти – моя родина, ти моя єдина, матінко земля» презентували у музеї Панаса Мирного

 «Україно, ти – моя родина, ти моя єдина, матінко земля» – патріотичну виставку декоративно-прикладного мистецтва влаштували у музеї Панаса Мирного. На ній представлені роботи студентів і випускників психолого-педагогічного факультету Полтавського педуніверситету. А причина – 40-річчя утворення цього відділу вишу.

Всі ці твори – не просто плід натхнення. Це практичні частини дипломних, бакалаврських і магістерських робіт випускників факультету психології і педагогіки. Їх автори не просто знають, чим вишиванка відрізняється від вишитої сорочки, вони творчо опрацьовують фольклорні мотиви. Роботи виконані за всіма канонами народного мистецтва з типовими рисами майстрів саме Полтавського краю. Тут є і килимарство, і гончарство, і вишивка, писанкарство і лялькарство, витинанка і малярство на склі, декоративний розпис – петриківський і полтавський. Заслужений майстер народної творчості України Олександр Бабенко, який викладає студентам килимарство, розповідає: у часи всезагальної інтернетизації дуже легко й водночас дуже важко прищеплювати любов до народного мистецтва. Та на кафедрі працюють професіонали, й образно кажучи, вміють переконливо показати, що Будимир і Котигорошко сильніші за супермена й бетмена, народне джерело ніколи не застаріє. Найкраще про популярність народного мистецтва говорять щорічні набори.

Олександр Бабенко, заслужений майстер народної творчості України, викладач кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ ім. В.Г.Короленка: Ми виховуєм студентів на здобутках саме Полтавщини. Популярність зростає, ми це відчуваєм, коли проводим заходи на районах, що є зацікавленість професією, в нас потужний колектив на кафедрі і на факультеті.

Саєнко, доцентка кафедри образотворчого мистецтва, членкиня НСМНМУ: Зараз саме  прослідковуєтсья те, що студенти в своїх роботах почали звертатися більше до народного, можуть продовжити традицію.

Більшість студентів не тільки застосовують фах на практиці, а й навчають інших. Зокрема, тут є роботи Людмили Бабенко, переможниці всеукраїнського конкурсу методичних рекомендацій щодо вивчення у загальноосвітніх школах саме народних творів, лялькарства. Деякі жанри – як от розпис на склі – нині майстри відроджують і перевідкривають їх для глядача заново. Виставка триватиме до 14-го жовтня.